woensdag, mei 22, 2024

Galway: bruisende studentenstad met leuke festivals en kunst

Populair

In het westen van Ierland ligt het prachtige graafschap Galway. Deze unieke bruisende studentenstad ligt in een ruig en woest landschap. De county Galway heeft hoge bergen, schattige dorpjes, indrukwekkende stranden en een zeer vriendelijk bevolking. In de stad Galway kun je terecht voor gezellige pubs, traditionele restaurants, festivals en kunst. Verder is er in en rondom Galway meer dan genoeg te doen en te beleven. Lees verder voor een aantal aanraders!

Dans op traditionele Ierse live muziek

Galway is een van de beste plekken in Ierland voor Ierse muziek. Galway is de stad van muziek en dit zie en hoor je dan ook op veel plekken in de stad terug. Zo vind je veel straatmuzikanten en pubs waar tot laat in de nacht muziek wordt gemaakt. Bijna elke dag van de week is er wel een pub of bar te vinden waar er traditionele Ierse live muziek te horen is. Geniet van een biertje, dans en geniet van een heerlijke avond! Aanraders zijn An Pucan, The Crane Bar en Taaffes.

Ga wandelen over de Salthill Promenade

Galway ligt aan de Atlantische Oceaan. De buitenwijk Salthill ligt aan de zee en hier kun je prachtig wandelen. Wandel over de 2 kilometer lange Salthill Promenade en geniet van de zeelucht en het mooie uitzicht. Het is ook mogelijk om een duik te nemen of fish and chips te eten aan de Salthill Promenade.

Ga naar de Galway Races

Ook de Galway Races zijn een jaarlijks spektakel dat veel mensen trekt. Dit event start altijd op de laatste maandag van juli en het duurt een week. De races worden gehouden op Ballybrit Racecourse. Op donderdag wordt altijd Ladies Day gevierd tijdens de paardenraces. Zet je mooiste hoed op, want de best geklede dame krijgt namelijk een prijs!

Eten en drinken in Galway

In Galway vind je een uitgebreid aanbod van leuke bistro’s, goede restaurants en de meeste gezellige pubs. Verder zijn er ook twee Michelinsterren restaurants, genaamd Loam en Aniar. Dol op lekker eten? Kies dan voor een culinaire stadswandeling met Galway Food Tours. Tijdens deze tour maak je kennis met lokale ondernemers en heerlijke delicatessen uit de regio van Galway. Ten slotte is deze Ierse stad de stad met de leukste pubs en bars. De leukste traditionele pubs van Galway Tigh Neachtain’s, Caravans’ en Murphy’s. Geniet van lokaal ambachtelijk bier en dans op traditionele Ierse live muziek.

Oesters eten bij het Galway International Oyster & Seafood Festival

Ben je een groot fan van zeevruchten? Bezoek dan het Galway International Oyster & Seafood Festival. Dit gezellige festival vindt jaarlijks plaats in september. Het festival trekt elk jaar bijna een half miljoen bezoekers en is hierdoor het grootste eetfestival van Ierland! Tijdens het festival kun je veel verschillende soorten verse zeevruchten en oesters proeven. Verder is er meer dan genoeg keuze in drank en traditionele Ierse muziek.

Bezoek de Galway Markets

Elk weekend vind je in Galway de Galways markets. Op deze gezellige weekend markt vind je veel verschillende kraampjes met lokale lekkernijen, zoals kazen, bier en vleeswaren. De markt bevindt zich naast de Middeleeuwse kerk St. Nicholas. Pak een mandje en vul het met allerlei delicatessen en ga daarna picknicken!

 

Bezoek het Galway City Museum

Wil je graag meer te weten komen over de geschiedenis van Galway? Ga dan een middagje naar het Galway City Museum. Dit moderne gebouw kijkt uit over de Spanish Arch. Bekijk tentoonstelling over de interessante geschiedenis van de stad en het graafschap Galway. Sluit het museum bezoek af met een iets lekkers in het sfeervolle café met uitzicht op de Spanish Arch.

Reisgids Groot Brittanië

Haal het maximale uit je vakantie in het Verenigd Koninkrijk en bestel nu een vertrouwde papieren reisgids. Natuurlijk kun je veel informatie opzoeken op je smartphone, maar je geniet simpelweg meer van je excursies en uitstapjes wanneer je eenvoudig én betrouwbare achtergronden leest over al het moois wat de UK te bieden heeft, inclusief restauranttips, wandelingen en tips. Deze hardcover reisgids van Capitool krijgt de beste recensies vergeleken met andere reisgidsen en is dan ook onze aanrader tijdens je trip naar Groot Brittanië. 

Hotelaanraders Galway

Ben je op zoek naar een hotel in Galway? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -