donderdag, april 25, 2024

Bradford: UNESCO ‘City of Film’ met schilderachtige landschappen en prachtige architectuur

Populair

Bradford is een stad in Engeland die perfect voor jou is als je van schitterend historisch architectuur houdt. De stad zit namelijk vol met mooie gebouwen. Maar Bradford is ook bekend door haar status UNESCO City of Film. Deze stad heeft namelijk vele bekende films en series gemaakt, zoals King’s Speech en Downton Abbey. Je leert meer over de Engelse geschiedenis en cultuur in het National Media Museum. Deze stad heeft ook talloze andere musea die verschillende onderwerpen behandelen. Bradford heeft ook leuke parken en andere landschappen om even tot rust te komen.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Bradford

Architectuurliefhebbers en museumliefhebbers zitten goed in Bradford. Want deze stad heeft vele historische gebouwen en prachtige musea die je over de geschiedenis van Bradford vertellen. In deze stad worden ook vele leuke evenementen georganiseerd, vooral in de bekende Bradford City Park. Rondom de stad vind je pittoreske dorpjes vol met geschiedenis en cultuur.

Wandel door deze schilderachtige stad met prachtige architectuur

Begin je reis in Bradford City Park, een plein met honderd fonteinen, lasers en water effecten die een soort water symfonie creëren. Je kunt zelfs het water in als het wat te warm wordt in de zomer. Het is een gezellige plek om te zitten en de mooie architectuur om je heen te bewonderen. Vaak zijn er ook markten met leuke stalletjes, tentoonstellingen en andere evenementen.

Op 10 minuten loopafstand van Bradford City Park ligt Bradford Cathedral, een enorm bouwwerk uit de 14e eeuw. De eerste kerk op de huidige plaats van de kathedraal was verwoest tijdens de Normandische verovering van Engeland in 1066. Tijdens de 14e eeuw werd de kerk herbouwd. Er werden meerdere aanpassingen aan het gebouw gedaan in de eeuwen die volgden. De prachtige kathedraal heeft schitterende ramen die ontworpen zijn door William Moris, de belangrijkste ontwerper van 19e-eeuwse Engeland.

Het residential district in Bradford met huizen gemaakt van herkenbare gele stenen.

Een ander fantastisch gebouw is Cartwright Hall, een openbare kunstgalerie die in 1904 geopend werd. Binnen vind je schitterende collecties van schilderijen en beeldhouwwerken. Er worden ook jaarlijks een aantal tentoonstellingen georganiseerd die het werk tonen van lokale, nationale en internationale kunstenaars. Cartwright Hall staat in het Lister Park die een mooi uitzicht biedt over de stad.

Nog een indrukwekkend gebouw is St George’s Hall, het oudste theater in Engeland dat in 1853 opende en waar nog steeds concerten plaatsvinden. Het is een van de meest iconische plekken in Bradford. Boek een ticket en geniet van geweldige entertainment.

Voor meer schitterende architectuur, bezoek de wijk Little Germany in Bradford. Hier zijn enkele scènes uit Downton Abbey gefilmd. Je vindt er leuke winkeltjes en cafés, maar ook prachtige Victoriaanse gebouwen die je een deel van de fascinerende geschiedenis van Bradford vertellen.

Schitterende dorpjes rondom Bradford

Er zijn enkele, schilderachtige dorpjes rondom Bradford die een bezoek waard zijn.

Bezoek Saltaire Village, een dorp met historische gebouwen uit de 19e eeuw. De bouwwerken zijn goed behouden, waardoor een bezoek aan Saltaire Village zal voelen als terug in de tijd gaan naar Victoriaanse Bradford. Je ervaart prachtige historie, architectuur en cultuur.

Haworth is nog zo’n leuk dorpje. De Brontë zussen, bekende auteurs, woonden en werkten in Haworth. Hun werk was geïnspireerd door Haworth en omgeving. Dit dorpje is vooral leuk om te bezoeken in de zomer, want het is een fotogeniek plekje. Neem je camera mee en wandel door alle schitterende landschappen in Haworth en omgeving.

Bezoek prachtige landschappen en parken

De schilderachtige Ilkley ligt in Wharfe Valley en is de perfecte plek voor een ontspannende wandeling of fietstocht waar je omringd wordt door prachtige bloemen en ander natuur. Het hele jaar door worden leuke festivals en andere evenementen daar georganiseerd, zoals Ilkley Literature Festival, Ilkley Summer Festival en Real Food Ilkley Markets. Een heerlijk plek om je te ontspannen en genieten van lokale evenementen.

Peel Park is Bradford’s eerste openbare park uit 1853. Tijdens een leuke wandeling zie je enkele historische beeldhouwwerken daar uit de 19e eeuw. Ga voor het meer zitten voor een mooi uitzicht. En als je van skaten houdt, het park heeft een leuke skatebaan.

Het populairste park van Bradford is Lister Park. Het heeft mooie tuinen met verschillende, schitterende bloemen die vooral een bezoek waard zijn in de zomer en in de lente. Het park heeft ook genoeg activiteiten, je kunt daar namelijk tennissen, basketballen en er is een speelplaats voor jonge kinderen.

Verdiep je in verschillende onderwerpen in de musea van Bradford

Om meer over de industriële geschiedenis van Bradford te leren, bezoek het Bradford Industrial Museum. Bradford stond bekend om haar textielindustrie, het museum is dan ook gevestigd in een originele textielfabriek en heeft originele machines die in de 19e eeuw gebruikt werden.

Een indrukwekkend en neogotisch bouwwerk is het Cliffe Castle Museum. Dit gebouw was oorspronkelijk in de 19e eeuw gebouwd waardoor je prachtige, Victoriaanse architectuur en gebrandschilderde ramen ziet. Je leert daar meer over de geschiedenis van Bradford en omgeving.

Ben je fan van pop culture, dan is het National Media Museum de perfecte plek voor jou. Met meer dan 3,5 miljoen objecten vertelt het museum het verhaal van televisie, fotografie, film, radio en internet. Er zijn geweldige interactieve tentoonstellingen. Je leert daar alles over Engelse geschiedenis en cultuur.

We hebben het eerder over de Brontë zussen gehad, bekende auteurs die meerdere prijzen gewonnen hebben. In het Brontë Parsonage Museum leer je meer over hun leven. Je ziet daar onder andere Charlotte Brontë’s bureau, brieven en andere eigendommen van de Brontë zussen. Je vindt daar ook natuurlijk een grote collectie van alle Brontë boeken. In het museum worden regelmatig leuke evenementen georganiseerd, dus houd vooral hun agenda in de gaten.

Een uniek museum in Engeland is The Peace Museum dat het verhaal vertelt van de geschiedenis van lokale, nationale en internationale vredesbewegingen en vredesactivisten. Er zijn interessante collecties die je kan bekijken, maar ook tentoonstellingen en creatieve activiteiten voor kinderen. Dit is een leuk museum voor het hele gezin.

Winkelen in Bradford

Winkelen in Bradford is het leukst in The Broadway, een overdekt winkelcentrum midden in het centrum met meer dan 90 winkels, cafés en restaurants. Je vindt er bekende merken, zoals River Island, H&M, Next, M&S, Pandora en veel meer. Naast leuke cafés en restaurants vind je binnen ook een bioscoop. Dus heb je tijdens je reis naar Bradford nog tijd over, dan kan je in dit winkelcentrum een dagje besteden.

Hotelaanraders in Bradford

Ben je op zoek naar een hotel in Bradford? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -