donderdag, april 25, 2024

Preston: een stad met vermaak voor het hele gezin

Populair

Preston is een stad in Engeland die bekend staat om de historische locaties, schitterende natuurgebieden en talloze leuke entertainment voor het hele gezin. Reis je met kinderen, dan zal je zien dat er genoeg te doen is voor alle leeftijden. Kies voor een of meerdere wandeltours en ontdek de fascinerende geschiedenis van deze stad. Kom tot rust in een van de vele prachtige natuurgebieden. En vermaak je met je hele gezin op de talloze entertainmentplekken die Preston te bieden heeft.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Preston

Preston is een stad waar iets leuk is voor iedereen. Houd je van geschiedenis, loop dan door alle historische plekken van deze prachtige stad en wordt omringd door mooie architectuur en verhalen. Houd je van natuur, bezoek een van de vele natuurgebieden en kom tot rust in groene oases. Houd je van winkelen, je vindt in Preston meerdere plekken om te shoppen, van grote merken tot onafhankelijke winkels en vintage shops. En zoek je een plek voor een leuke vakantie met je hele gezin, dan is Preston de perfecte plek voor jullie met talloze entertainmentopties. Laten we naar de belangrijkste bezienswaardigheden van Preston kijken.

Ontdek de fascinerende geschiedenis van Preston

Doe de Battle of Preston 1715 Trail (een wandeling van 30 minuten) en ga terug in de tijd. Je leert over The Battle of Preston die op 12 November 1715 gebeurde. Je loopt door de straten van de stad waar je historische plekken ziet en interessante informatie krijgt van een gids over hoe het destijds was.

Of doe de Beatrice Blackhurst Trail, een wandeling waarbij je alles leert over suffragette Beatrice Blackhurst die voor vrouwenrechten vocht. Ontdek de geschiedenis van de prestaties van Beatrice en de gebouwen en plekken die haar leven hebben beïnvloed. Deze wandeling duurt slechts 15 minuten, maar is zeker een aanrader als je van geschiedenis houdt.

Andere leuke tours zijn de John Gregson Trail (gratis en duurt 30 minuten), de Preston City Centre Statue Trail (gratis en duurt 40 minuten), en de Joseph Garstang Trail (gratis en duurt slechts 10 minuten).

Wil je echt diep in de geschiedenis van Preston duiken, bezoek dan Lancarshire Archives. Bekijk zowel digitale archieven als ook gedrukt materiaal en leer over de geschiedenis van Preston en de mensen die daar woonden in de afgelopen 900 jaren.

Voor de voetbalfanaten is Deepdale Stadium een aanrader natuurlijk, de thuishaven van Preston North End FC. Leer over de geschiedenis van het stadion als ook over Preston North End. En bekijk prachtige monumenten, zoals de Sir Tom Finney Statue. Dit bouwwerk van voetballegende Sir Tom Finney is een van Preston’s meest prestigieuze bezienswaardigheden.

Geniet van prachtig uitzicht en omgeving

Voor een ontspannende dag en wandeling met een mooi uitzicht over het water, ga naar Preston Docks. In de omgeving van Preston Docks ligt Odeon Cinema en gezellige winkels, pubs, cafés en restaurants. Ook vind je in de omgeving The Guild Wheel , een wandel- en fietsroute die Preston omringt en de stad met het platteland verbindt. Als je van plan bent om Preston Docks te bezoeken, plan dan minstens een halve dag voor in om te wandelen, shoppen en eten.

Voor een ongelooflijk mooie sfeer, bezoek de Winckley Square en zijn tuinen. Dit historisch plein was in 1801 gebouwd, omringd door prachtige Georgische herenhuizen. Deze werden bewoond door invloedrijke mensen, zoals suffragette Edith Rigby die voor mensenrechten vocht. Je geniet van een mooie omgeving en tegelijkertijd leer je ook veel over de geschiedenis van Preston. Doe vooral de Winckley Square Guided Walk voor een wandeling met een gids die je meer vertelt over deze fascinerende geschiedenis als ook verhalen over de mensen die op Winckley Square woonden enkele eeuwen geleden.

Voor de natuur- en dierenliefhebbers

Preston telt enkele prachtige natuurgebieden, zoals Brockholes die perfect is als je met kinderen reist. Het is een groene oase waar je meer leert over de natuur: bekijk verschillende planten, vogels en wilde dieren van dichtbij. Ga daar ook heerlijk wandelen of bezoek de grote speeltuin voor kinderen. Je vindt er ook in de omgeving leuke winkels en cafés waar je van een rustige kop koffie kunt genieten.

Voor een pittoresk natuurgebied, bezoek Fishwick Local Nature Reserve. Dit enorm natuurgebied is ideaal voor een ontspannende wandeling waarbij je wilde dieren spot. Of ga heerlijk picknicken en geniet van alle groen en rust om je heen.

Andere schitterende natuurgebieden zijn Boilton Wood, Haslam Park Nature Reserve en Hills and Hollows Nature Reserve.

Ben je dierenliefhebber, dan is Preston ook de perfecte stad om te bezoeken. Zo heb je daar Bowland Wild Boar Park waar je wilde zwijnen als ook andere dieren kunt bekijken in de schilderachtige omgeving van het park. Verblijf met je hele gezin in een van de camping pods, een geweldige manier om natuur te ervaren.

Een andere leuke plek om te bezoeken is Turbary Woods Owl and Bird of Prey waar je meer dan 90 roofvogels ziet. Het personeel vertelt je verschillende fascinerende feiten over deze vogels.

Ben je op zoek naar een leuk park, bezoek dan Ashton Park, Avenham & Miller Parks of Grange Park. Alle drie de parken bieden genoeg mogelijkheden voor een leuke wandeling of picknick. Daarnaast zijn er ook speeltuinen voor de kleintjes.

Winkelen en entertainment in Preston

Preston is een leuke stad om te gaan winkelen, want je hebt meerdere winkelstraten en winkelcentra. Een geweldige plek voor de shopliefhebbers. Deze stad zit ook vol met entertainment, van muziekevents tot films en sport.

Winkelen in Preston

Wil je een typisch Engelse winkelervaring doen, ga dan naar de High Street. Deze enorme winkelstraat heeft talloze winkels, van de grote merken tot kleine boetiekjes. Denk aan winkels als WH Smith, Marks and Spencers, Boots en Waterstones. Er zijn ook leuke cafés te vinden voor een korte pauze tussendoor.

Is het aan het regenen en was je van plan om te gaan winkelen, bezoek dan een of meerdere winkelcentra: St. George’s Shopping Centre, Miller Arcade, Fishergate Shopping Centre of St. John’s Shopping Centre.

Ben je op zoek naar voornamelijk onafhankelijke winkels, dan vind je deze in de zijstraten als Church Street, Cheapside, Friargate, Cannon Street en veel meer. Bezoek deze link voor meer informatie over alle andere plekken met leuke onafhankelijke winkels. En als je van vintage spullen houdt, je vindt hier alle leuke winkels en plekken.

Entertainment in Preston

Preston is een leuke stadstrip met het hele gezin. Je hebt talloze activiteiten die je dagenlang bezighouden.

Als je van actie houdt, bezoek Bedlam Paintball, Boulder UK, Clip ’n Climb, Fusion Trampoline Park of Jump Maniax. Allemaal geweldige plekken voor een dag vol met beweging.

Of ga lekker bowlen in Odin’s Bowl of een film kijken in Odeon Cinema Preston. Houd je van theater, bezoek Preston Playhouse voor een lokale voorstelling bedoeld voor alle leeftijden.

Voor livemuziek, bezoek The Ferret of Blitz Live Music Venue.

Hotelaanraders in Preston

Ben je op zoek naar een hotel in Preston? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -