donderdag, april 25, 2024

Lake district als reisbestemming

Populair

Het Lake District van Cumbria is een van de populairste vakantieoorden van het Verenigd Koninkrijk, ook wel de Lakes of Lakeland genoemd. The Lakes biedt enkele van de mooiste en meest adembenemende landschappen van Groot-Brittannië met meren, bossen en bergen voor avontuurlijke reizigers om te verkennen.

Waar is Lake district bekend door?

Het Lake District National Park ligt in het noordwesten van Engeland. Dit wordt beschouwd als het meest aantrekkelijke nationale park van Engeland en is populair bij Engelsen en toeristen. Heuvels, bergen, enorme meren, prachtige bossen en weelderige weiden met schapen zijn de herkenningspunten van het gebied. Overal proef je de Engelse sfeer, ook zijn er charmante stadjes met stenen gebouwen. Twaalf van de belangrijkste meren van Engeland en een uitgebreid netwerk van 3.000 km aan fiets- en wandelpaden bevinden zich in het Nationaal Park. Er is ook historie en cultuur in het Lake District, dus zelfs op een sombere dag mag je jezelf besteden.

Lake district: de highlights en bezienswaardigheden

Het Lake District is een populaire toeristische bestemming. Er is veel te doen. Je kunt een boottocht maken op een van de meren, Beatrix Potter’s World bezoeken, een trektocht maken in Great Langdale, Borrowdale, Buttermere en Honister Slate Mine bezoeken en de residentie van William Wordsworth bezoeken.

Beklim de hoge Scafell Pike

Scafell Pike is met 978 meter de hoogste berg van Engeland en een van de populairste attracties in het Lake District. Hierdoor is dit een ideale locatie voor wandelaars en ontdekkingsreizigers die op zoek zijn naar een pittige excursie. Er zijn duidelijke paden de berg op, maar ga voorzichtig! De wandeling zal ongetwijfeld zwaar zijn en de hele dag duren. Zorg er daarom voor dat je goed voorbereid bent en over de benodigde apparatuur beschikt. Wanneer u de top bereikt, wordt je beloond met een adembenemend panoramisch uitzicht. Op een heldere dag kun je Schotland, Ierland, Wales en the Isle of Man zien.

Vaar over Lake Windermere

Dit spectaculaire meer, dat 17 kilometer lang is, is het grootste van Engeland. Het is een groot meer met een breedte van ongeveer 1,5 kilometer. De meeste meren in het Lake District hebben deze vorm. Windermere is een populaire toeristische bestemming in de omgeving en het kan er erg druk worden. Een boottocht op een echte stoomboot is hier bijvoorbeeld heel populair.

De meeste van deze tours vertrekken vanuit Bowness-on-Windermere. Daarna kunt u op uw gemak over het meer varen en het prachtige landschap van het bergachtige Lake District bewonderen. Er zijn nog 18 eilanden in Windermere, die vanaf de boot te zien zijn. Er zijn ook tal van wandelpaden rond het meer en de Windermere West Shore Cycle Trail is populair onder fietsers.

Heerlijk uitwaaien aan de kust en ervaar het mooie Ravenglass

Het binnenland van Cumbria en het Lake District zijn beide prachtig, maar de westelijke kant van het Lake District heeft ook een prachtige kustlijn. De kust heeft een ruig landschap met bergen, stranden en de zee. Bezoek de kustplaats Ravenglass terwijl je hier bent. De ruïnes van een Romeins badhuis zijn te zien in de buurt van deze mooie stad. Dit badhuis is een van de hoogste Romeinse ruïnes van Engeland en is in sommige gebieden wel 4 meter lang. Het is zeker een bezoek waard als je meer wilt weten over de Romeinse tijd in Engeland.

Ravenglass is ook de thuisbasis van de Ravenglass & Eskdale Heritage Railway, een populaire attractie in het Lake District. Vanaf hier kunt u genieten van een rit van 40 minuten met een ouderwetse stoomtrein door de pittoreske Eskdale-vallei. Je kunt onderweg ook uitstappen bij Muncaster Castle. Dit prachtige kasteel en zijn prachtige tuinen kunnen goed worden genoten. Er is hier ook een havik- en uilen centrum, met dagelijkse demonstraties en mogelijkheden om meer te weten te komen over de verschillende soorten.

Maak een wandeling bij Borrowdale en Buttermere

De valleien van Borrowdale en Buttermere zijn ideaal om te wandelen. Borrowdale heeft een klassieke Engelse omgeving, compleet met groene weiden, stenen huizen, muren en glooiende heuvels. In Buttermere is alles een beetje harder, en er zijn enkele echte bergen. Er zijn ook twee meren in de buurt die een prachtig uitzicht bieden. Hierdoor is er voor iedereen in deze buurt een leuke wandelroute. Tussen deze twee valleien ligt de Honister Pass, een uitstekende bergpas die ook een van de weinige actieve leisteenmijnen herbergt. Je kunt met een gids de mijn ingaan en meer te weten komen over het productieproces.

Bezoek de huizen van dichters en schrijvers

Ook beroemd om zijn dichters en schrijvers, het Lake District. In de mooie omgeving van het nationale park vonden ze rust en inspiratie. Je kunt nog steeds talloze herenhuizen en musea van bekende schrijvers bezoeken. William Wordsworth was een van de beroemde auteurs. Zijn geboorteland uit zijn jeugd ligt in de buurt van Ambleside, Rydal Mount en het huis van zijn vrouw en kinderen, Dove Cottage, in Grasmere. In beide huizen zijn veel Wordsworth antiek en artikelen uitgestald, dus het is een aantrekkelijk gezicht. Grasmere herbergt naast

Dove Cottage ook het Wordsworth Museum and Art Gallery.

Vergeet ook niet om Grasmere te bezoeken. Er zijn veel theecafés in dit charmante stadje, evenals de begraafplaats waar Wordsworth begraven ligt. Beatrix Potter is de tweede bekende schrijver die in het Lake District heeft gewoond. Ze staat bekend om haar vele kinderromans, waaronder Peter Rabbit (Pieter Rabbit). Hilltop, haar huis in Hawkshead, is open voor het publiek. Dit huis is nog steeds hetzelfde als toen ze er woonde. Als je de keuken binnenloopt, is het duidelijk waar ze het idee voor de keuken van Peter Rabbit kreeg. Je kunt ook The World of Beatrix Potter bezoeken in Bowness-on-Windermere om meer te weten te komen over haar leven en verhalen.

 

Hotelaanraders in het Lake District

Ben je op zoek naar een hotel in en nabij het Lake District? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -