zaterdag, juni 22, 2024

Cambridge: beroemde Engelse studentenstad vol met historie

Populair

Cambridge is een gezellige universiteitsstad in Engeland en staat bekend als één van de beste plekken ter wereld om te studeren. Cambridge University heeft namelijk ook meer dan tachtig Nobelprijswinnaars voortgebracht. Behalve prachtige universiteitsgebouwen, heeft Cambridge ook ander mooie architectuur. Er zijn namelijk talloze historische kerken en kapellen die je kan bezoeken en bewonderen. Er zijn nog vele andere leuke bezienswaardigheden die het een mooie bestemming maken voor een stedentrip of een dagtrip vanuit Londen.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Cambridge

Cambridge is een beroemde Engelse studentenstad met één van de beste universiteiten ter wereld. Een van de belangrijkste bezienswaardigheden van Cambridge is dan ook Cambridge University. Deze universiteit bestaat uit meerdere colleges en ieder gebouw is indrukwekkend om te zien. Hieronder hebben we enkele colleges geselecteerd die je absoluut moet bezoeken als je in Cambridge bent. Andere mooie architectuur van de stad vind je in de vele kerken, kapellen en mooie bruggen. En wat de populairste activiteit van Cambridge is, lees je hieronder.

Neem deel aan één van de populairste activiteiten in Cambridge
Een zeer populaire activiteit in Cambridge is punten , of “punting” zoals het in Cambridge genoemd wordt. Dat is met een smal bootje over de rivier de Cam gaan, waarbij een man dat bootje voortduwt met een stok. Het voelt bijna alsof je in Venetië bent.

Dus als je eens wat anders wilt dan wandelend een stad verkennen, dan kan je in Cambridge ervoor kiezen om deze stad vanaf het water te zien. Tijdens het punten krijg je meteen ook meer informatie over deze universiteitsstad als je ervoor kiest om met een gids te gaan. Want je kunt namelijk ook alleen een boot huren en zelf gaan punten. Het is een leuke ervaring en een aanrader als je in Cambridge bent.

Wil je toch door de stad wandelen en deze zo meer leren kennen, dan raden we je de Cambridge Food Tour aan. Zo kom je langs de leukste pubs, fish & chips plekken, speciaalzaken en andere winkels. Een wandeltour door Cambridge doen terwijl je Engelse lekkernijen proeft.

Corpus Christi College, onderdeel van de Cambridge Universiteit

Verken de bekendste universiteit ter wereld

De Universiteit van Cambridge is niet slechts één gebouw, het bestaat uit meerdere historische gebouwen met prachtige architectuur. Van de 31 colleges is King’s College waarschijnlijk het meest bekend, vooral vanwege zijn iconische kapel in gotische stijl. Maar als je meerdere colleges wilt bezoeken, dan raden we je als tweede college de St. John’s College. Deze heeft The Bridge of Sighs , een brug uit 1831 die inmiddels een iconisch bouwwerk van Cambridge is.

Wil je de gebouwen met de mooiste tuinen bezoeken, dan moet je naar Pembroke, Corpus Christi en Jesus College. Maar bezoek vooral ook de Cambridge University Botanic Gardens, waar je meer dan achtduizend plantensoorten vindt. We raden je aan om in het voorjaar te gaan wanneer alles in bloei staat.

Als je meer informatie wilt over de gebouwen, dan kan je een tour boeken waarbij een gids je meeneemt door de meest bijzondere gebouwen van de stad. In de universiteit zelf zitten ook een paar leuke musea, zoals The Fitzwilliam Museum en The Polar Museum.

En wist je dat je in een van de colleges kan overnachten? Verblijf in Christ’s College in een van de vele kamers. Je bevindt je tussen studenten en andere toeristen, een bijzondere ervaring. Daarnaast is de locatie ideaal, want het ligt erg centraal.

Bezoek historische kerken en kapellen

Het meest bekend kapel van Cambridge hebben we al eerder genoemd, dat is namelijk King’s College Chapel. Dus als je slechts tijd hebt om maar één kerk of kapel te bezoeken, dan raden we je dat iconisch gebouw te gaan bezichtigen.

Maar Cambridge heeft meerdere prachtige kerken en kapellen. Je vindt daar een paar van de mooiste kerken en kapellen van Engeland. Zoals Great St. Mary’s, een gebouw uit het jaar 1010. Het is ook de kerk van de universiteit en een middeleeuws en zeer fotogeniek bouwwerk. Deze historische kerk heeft een toren die een panoramisch uitzicht over de stad biedt.

St. Peter’s Chapel is de kleinste kerk in Cambridge. Het is een simpel bouwwerk dat omringd is door natuur, weg van de drukke straten van de stad. Bezoek deze historische gebouw uit de 12e eeuw als je even tot rust wilt komen.

Andere prachtige kerken en kapellen zijn All Saints, Round Church en St. Benedicts (ook bekend als St. Bene’t’s).

Mathematical Bridge

Bewonder de Mathematical Bridge

Een brug is toch niet zo bijzonder, denk je waarschijnlijk. De Mathematical Bridge is wel bijzonder. Het was in de 18e eeuw door William Etheridge ontworpen en door James Essex gebouwd. Het is volledig samengesteld uit rechte balken, maar het lijkt alsnog op een boog. Het is inmiddels twee keer herbouwd en heeft hetzelfde ontwerp behouden.

Het is een uniek ontwerp en toch even een bezoekje waard als je in Cambridge bent.

Vintage shoppen op Mill Road en Cambridge Market

Als je van vintage houdt, dan moet je naar Mill Road gaan. Het is een lange straat vol met leuke onafhankelijke winkels. In deze vintage shops vind je kleren uit enkele decennia geleden, huishoudartikelen uit de jaren 70 en tweedehands vinylplaten. Je kunt daar ook een lekker hapje eten in de vele gezellige cafés en restaurants.

Midden in het centrum van Cambridge op Market Square vind je elke dag de Cambridge Market. Deze markt heeft leuke kraampjes die verschillende producten verkopen, van boeken en kleding tot eten. Deze markt bestaat al sinds de Middeleeuwen. Proef de geweldige, historische sfeer van Cambridge.

Hotelaanraders in Cambridge

Ben je op zoek naar een hotel in Cambridge? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -