zaterdag, juni 22, 2024

Poolewe: pittoresk dorp in Schotland in schilderachtige omgeving

Populair

Poolewe is een klein dorp in de prachtige regio Wester Ross in Schotland. Dit pittoresk dorp ligt in de buurt van wereldberoemde Inverewe Gardens, tuinen die bekend staan om de subtropische planten en bomen. Rondom Poolewe zijn er ook mooie stranden voor een dagje zwemmen, picknicken of heerlijk wandelen. En voor de dierenliefhebbers zijn er ook leuke plekken om te bezoeken. Dit dorpje heeft een ideale locatie om vele leuke plekken makkelijk te bereiken. Laten we kijken naar de belangrijkste bezienswaardigheden van Poolewe.

Bezoek prachtige Inverewe Gardens in Poolewe

Als je in Poolewe bent, dan moet je absoluut Inverewe Gardens bezoeken. In deze tuinen ervaar je verschillende kleuren en geuren door alle mooie bloemen om je heen. Je ziet ook genoeg wilde dieren, zoals edelherten, otters, zeehonden, steenarenden en rode eekhoorns. Daarnaast vind je daar bomen en planten die anders niet in deze omgeving zouden groeien. Denk aan bomen als Wollemi-dennen, bloemen als rododendrons en de Tasmaanse eucalyptus.

In de tuinen zijn er meerdere wandelpaden, zoals de Pinewood Trail, Kernsary Trail en de Global Trail. De Global Trail is vooral leuk voor kinderen. Ze krijgen namelijk een kaart en paspoort om te voltooien terwijl ze de tuinen verkennen. En ze krijgen de kans om vleesetende planten niet alleen te bekijken, maar ook te voeren met insecten.

Er is ook een museum, Inverewe House, waar je over de geschiedenis van de tuinen leert. Leer waar alle bomen en planten vandaan komen en de uitdagingen om alles intact te houden. Het museum stimuleert al je zintuigen en is een leuke plek voor alle leeftijden. Vlak ernaast vind je Sawyer Gallery waar er jaarlijks meerdere tentoonstellingen georganiseerd worden.

Hotelaanraders nabij Poolewe

Ben je op zoek naar een hotel in of nabij Poolewe? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

Geniet van zon en strand vlakbij Poolewe

Mocht het een zonnige dag zijn en wil je een mooi strand bezoeken, dan vind je Red Point Beach op ongeveer een half uur rijden vanaf Poolewe. Geniet van een mooie wandeling of heerlijk ontspannen op het zand. Of ga surfen en maak er een actieve dag van. Daarnaast word je omgeven door prachtige heuvels en andere mooie uitzichten. Een leuke plek om tot rust te komen.

Nog een leuk strand is Mellon Udrigle Beach, het ligt op ongeveer 20 minuten rijafstand. Ook dit strand is een schilderachtige plek met een mooi uitzicht over prachtige bergen. Ga wandelen, picknicken of zelfs een dagje kamperen met het hele gezin.

Voor de dierenliefhebbers is er genoeg te doen in Poolewe

Op 10 minuten rijafstand van Poolewe ligt Hebridean Whale Cruises waar je op een cruise walvissen kan spotten terwijl je van een spectaculair uitzicht geniet. Er zijn dagelijkse tochten beschikbaar waar je onder andere naar plekken wordt gebracht waar je dolfijnen kunt voeren. Een leuke activiteit voor het hele gezin.

Of bezoek Shieldaig Falconry waar je meer over prachtige roofvogels leert. Ontmoet de vogels, laat ze vliegen en ga ze voeren. Test ook je vaardigheden met boogschieten en geniet van andere leuke activiteiten. Ook deze plek is leuk voor het hele gezin.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -