zaterdag, juni 22, 2024

Glencoe: geniet van een actieve vakantie midden in onvergetelijke natuur

Populair

Het pittoresk dorp Glencoe ligt in mooie Schotland aan prachtige Loch Leven. Dit dorp staat bekend om de vele buitenactiviteiten en natuurlijke schoonheid. Het heeft zelfs de status van National Scenic Area. Het dorp heeft dezelfde naam als de prachtige vallei Glen Coe, die velen kennen van verschillende bekende films. Ontdek alle mooie landschappen en kom tot rust op deze plek vol met adembenemend natuur. Laten we kijken naar de belangrijkste bezienswaardigheden van het dorp Glencoe.

Bezoek bekende vallei Glen Coe

Het dorp Glencoe ligt in de bekende vallei Glen Coe. Deze vallei is vaak gebruikt als filmlocatie. Zowel scenes uit de James Bond film Skyfall als ook een aantal Harry Potter films zijn hier gefilmd. En geen wonder, want de natuur hier is buitengewoon mooi.

Glen Coe is een vulkanische vallei waar je mooie wandelingen kunt doen. Stop bij het Visitor Centre en krijg informatie over een aantal mooie wandelroutes. Zo kan je bijvoorbeeld de route Devil’s Staircase lopen, wat beschreven wordt als een pittige wandeling. Als je eenmaal op de vallei bent, geniet je van een geweldig uitzicht op de bergen, meren en bossen om je heen.

Hotelaanraders voor Glencoe

Ben je op zoek naar een hotel in Glencoe? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

Kamperen en kajakken op Loch Leven en skiën op Glencoe Mountain resort

Glencoe ligt aan prachtige Loch Leven waar je kan kamperen, kanoën, kajakken en andere activiteiten kan doen. Je kan daar ook heerlijk wandelen. Doe de Heritage Trail, een wandeling van 21 kilometers lang rondom het meer. Het pad is ook geschikt voor fietsers als je liever het gebied fietsend wilt verkennen. Rondom het meer zie je prachtige landschappen en wilde dieren rondlopen, zoals eenden, zwanen, ganzen en andere leuke dieren.

Loch Leven bij Glencoe

Houd je van wintersport, bezoek dan Glencoe Mountain resort waar je kan skiën, snowboarden en sleeën. Er zijn 8 liften, 20 skipistes en je kan daar alles huren. Ook vind je een leuk café genaamd White Corries Cafe die het hele jaar geopend is en zowel warme als koude gerechten serveert. In het resort kan je ook kamperen als je langer wilt blijven dan slechts een dag. En als je deze plek in de zomer bezoekt, dan kan je daar heerlijk mountainbiken. Genoeg te doen voor een actieve vakantie.

Mooie gebieden rondom Glencoe

Bezoek Lochaber Geopark waar je enkele van de meest schitterende landschappen ter wereld vindt. Verken bergen, rivieren, kliffen, wilde dieren en leer hoe dit landschap is gevormd. Je kan hier vele leuke activiteiten doen, zoals klimmen, wandelen, skiën, peddelen en mountainbiken. Genoeg te doen voor een actieve dag.

Op slechts 25 minuten rijafstand ligt Fort William. Deze plek is vooral bekend door Ben Nevis, de hoogste berg in het Verenigd Koninkrijk. Deze was ooit een enorme actieve vulkaan, maar miljoenen jaren geleden is deze geëxplodeerd en ingestort. Tegenwoordig kan je meerdere leuke wandelroutes daar doen, voor zowel beginners als ook gevorderden. En wil je liever met een gids gaan, dan is het goed om te weten dat je ook voor een begeleide wandeltocht kunt kiezen.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -