zondag, juli 14, 2024

Londen: heerlijke stad vol prachtige architectuur, street art en leuke shops

Populair

Londen is een stad waar je je nooit hoeft te vervelen, want er is daar heel veel dat je kan doen en zien. Je vindt er prachtig architectuur, vele leuke parken, en je kunt er natuurlijk ook goed shoppen en eten en drinken.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Londen

Londen heeft talloze leuke bezienswaardigheden. Om het makkelijker voor je te maken, hebben wij enkele van de leukste voor je op een rij gezet.

Tower Bridge en Tower of London
Wandel over een van de meest bekende bruggen ter wereld: de Tower Bridge. Bewonder het van een afstand of ga voor een wandeling eroverheen. Maar het leukste is om over de glazen loopbrug te wandelen, het bovenste gedeelte van de Tower Bridge. Vanaf 42 meter hoogte kijk je neer op de voetgangers en het verkeer onder je.

Op zeven minuten loopafstand van de Tower Bridge ligt de Tower of London. Dit museum is niet alleen de belangrijkste historische plek van Londen, maar ook een van de oudste gebouwen daar. In dit museum kan je onder andere de kroonjuwelen van het Britse koningshuis bewonderen.

Westminster Abbey en de Big Ben

Westminster Abbey
Wil je nog meer prachtig architectuur bekijken, dan raden we je aan om naar de kerk Westminster Abbey te gaan. Dit is de bekendste en waarschijnlijk ook de belangrijkste kerk van het Verenigd Koninkrijk. Je leert daar over de geschiedenis van Londen en kunt meesterwerken en de grootste Mariakapel van Engeland bekijken. Daarnaast vind je buiten de College Garden, een 900 jaar oude kruidentuin in Engelse stijl.

Sky Garden
Je hebt waarschijnlijk al over de London Eye gehoord, een reuzenrad waar je heel Londen kunt bewonderen. Maar mocht je het te duur vinden en op zoek zijn naar een zeer mooi uitzichtpunt dat ook nog eens gratis is, dan raden we je de Sky Garden aan.

Reserveer wel van tevoren, want het is een populaire plek. Je kunt met een lift naar boven waar je een uur de tijd hebt om van het uitzicht over de stad te genieten.

Street art van Londen
Londen is een van de leukste plekken om prachtige street art te bewonderen. Kies voor de Street Art Tour of ga zelf op ontdekkingsreis.

Ga je zelf Londen verkennen, dan raden we je aan om zeker de wijk Shoreditch te bezoeken. Deze wijk staat bekend om haar kleurrijke straatkunst. Bezoek vooral Redchurch Street, Leonard Street en Rivington Street. Je vindt er in Shoreditch ook talloze leuke bars, pubs en winkels.

In de 300 meter lange Leake Street tunnel vind je de muren van onder tot boven bespoten met graffiti. De tunnel staat onder het Waterloo station en wordt ook wel de “Waterloo graffiti tunnel” genoemd.

St James Park

Green Park, St James Park en Hyde Park
Londen is een van de groenste wereldsteden met vele parken en tuinen. Drie van de leukste parken zijn St James Park, Green Park en Hyde Park.

Ontsnap aan de drukte van de straten van hartje Londen in het oudste koninklijk stadspark St James Park. In de zomer kan je niet alleen hier komen om te ontspannen, maar geniet ook meteen van een gratis muziekconcert.

Op slechts vijf minuten loopafstand ligt Green Park wat erg fotogeniek en prachtig is om te bezoeken. Je kunt er wandelen natuurlijk, maar ook heerlijk picknicken. Neem even rust van de drukke straten van Londen in deze vredige oase waar je ook het indrukwekkende Buckingham Palace kunt bewonderen.

En weer van Green Park ligt op slechts acht minuten loopafstand Hyde Park. Ook hier worden in de zomer veel muziekconcerten en andere evenementen georganiseerd.

Shoppen, uitgaan en streetfood in Londen

Londen is een stad waar je goed kan winkelen. Met verschillende bekende winkelstraten en honderden winkels kan je wel urenlang winkelen daar. In Londen heb je ook meerdere uitgaanswijken met meerdere van de bekendste discotheken. En voor de foodlovers onder ons, je vindt er genoeg leuke street food markten.

Shoppen doe je in Oxford Street en Regent Street
Oxford Street is een van de drukste en bekendste winkelstraten van Londen. De perfecte straat voor liefhebbers van winkelen. Deze lange winkelstraat heeft alle bekende winkelketens, van H&M en Primark tot Zara en Benetton. Oxford Street heeft in totaal ongeveer 300 winkels en er is wat voor iedereen: souvenirwinkels, warenhuizen en leuke boetiekjes.

Niet genoeg gewinkeld? Op slechts twee minuten loopafstand ligt Regent Street, de andere meest bekende winkelstraat van Londen. Regent Street mag je absoluut niet missen tijdens kerst. De straat is al prachtig met al de mooie architectuur, maar met kerst staat die vol met schitterende kerstverlichting.

Piccadilly Circus in Londen

Uitgaan doe je hier
Uitgaan in Londen doe je in West End. Daar vind je Leicester Square en Piccadilly Circus. Deze zijn twee van de bekendste pleinen van Londen waar je niet alleen prachtige theaters, bioscopen en architectuur vindt, maar ook tot laat in de nacht kunt dansen.

In Leicester Square vind je meerdere discotheken. Misschien heb je wel van de Zoo Bar gehoord, deze staat namelijk bekend als de grootste en beste club van Londen. Met twee verdiepingen, vier bars en meerdere kamers, is er we wat voor iedereen. Of ga anders naar Piccadilly Institute op Piccadilly Circus. Piccadilly Institute is een discotheek met zes zalen waarbij iedere zaal een eigen thema en ontwerp heeft. Het voelt alsof je continu in een andere club komt.

Ben je meer op zoek naar housemuziek, dan moet je in de club Ministry of Sound in de wijk Soho zijn. Deze discotheek heeft vijf zalen en meerdere bars.

Streetfood proeven
Borough Market is de oudste en bekendste streetfood market in Londen. Kies voor de traditionele Fish and Chips of maak een keuze uit de vele andere gerechten: verse broodjes, pad thai, paëlla, en meer. De Borough Market is een paradijs voor foodlovers.

Nog een leuke streetfood market is de levendige Camden Market in Camden Town. Het zijn in totaal zes markten die iedere dag van de week geopend zijn. Voor streetfood, bezoek de Camden Streetfood Market. Het heeft tientallen kraampjes die wereldse gerechten voorbereiden.

Hotelaanraders in Londen

Ben je op zoek naar een hotel in Londen? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -