zaterdag, juni 22, 2024

Birmingham: perfect voor een stedentrip met kinderen

Populair

Birmingham is, na Londen, de op één na grootste stad in het Verenigd Koninkrijk. Deze Britse stad heeft een variatie aan bezienswaardigheden, van schitterende historische gebouwen tot mooie parken en leuke winkelstraten. Birmingham is ook de perfecte stad voor een stedentrip met kinderen.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Birmingham

Birmingham heeft veel te bieden, van mooie architectuur en geschiedenis tot natuur en verschillende activiteiten voor alle leeftijden. Je zult zien dat vele locaties in Birmingham ideaal zijn als je met kinderen reist.

 

Bewonder mooie architectuur

Birmingham heeft mooie, historische gebouwen die zeer fotogeniek zijn. Dus neem je camera mee en loop door de straten van de stad. Loop langs de Town Hall, een concertzaal aan Victoria Square die volledig omringd is met zuilen. Op enkele minuten loopafstand ligt de St. Philip’s Cathedral, een indrukwekkend, historisch gebouw uit de achttiende eeuw.

Bezoek vooral ook de Library of Birmingham , want het is geen gewone bibliotheek. Het is een adembenemend bouwwerk met een ultramodern buitenzicht en een klassieke sfeer binnen het gebouw. Een mooi contrast om te zien.

Ook het Birmingham Museum and Art Gallery heeft prachtig architectuur. Binnen dit belangrijkste museum van Birmingham vind je tentoonstellingen over oudheidkunde, wereldculturen, kunst, muziek en veel meer.

Cadbury World

Chocoladeliefhebber? Dan is Cadbury World de perfecte plek voor jou. Dit interactief chocolade- en entertainmentcentrum vertelt je over de geschiedenis van Cadbury. Maar je proeft daar natuurlijk ook chocolade en geniet van verschillende leuke voorstellingen en evenementen met als thema chocolade. Een leuke plek om te bezoeken voor alle leeftijden.

National SEA LIFE Centre Birmingham
Het Sea Life Centre in Birmingham is een van de meest populaire plekken van de stad. Loop door een transparant 360 graden onderwatertunnel waar je het gevoel hebt dat je je midden in de oceaan bevindt. Want je ziet haaien, zeeschildpadden en andere schitterende waterdieren boven je en om je heen zwemmen. Het aquarium heeft meer dan zestig tentoonstellingen die jou een adembenemende onderwaterervaring geven.

Parken en natuur

Birmingham heeft in totaal zeshonderd parken waar je even aan de drukke straten kunt ontsnappen.

Het makkelijk bereikbaar Cannon Hill Park is een park met meerdere delen voor verschillende activiteiten. Voor jonge kinderen is er de Fun Park, een attractiepark met attracties voor verschillende leeftijden. In het park vind je ook minigolfbanen, voor zowel kinderen als volwassenen. Voor de dierenliefhebbers is er een leuke dierentuin waar je vogels, panda’s en andere dieren ziet. En voor een meer ontspannende dag, neem een zwaanboot en ga in de grote vijver varen.

Wil je wandelen en van de natuur om je heen genieten? Ga dan naar de Botanical Gardens van Birmingham. Daar vind je meerdere thematuinen vol met prachtige bloemen, bomen en planten.

Het geboortehuis van Shakespeare in Stratford-upon-Avon

Bezoek de geboorteplaats van Shakespeare

Birmingham ligt op slechts tien kilometer van de geboorteplaats van Shakespeare: Stratford-upon-Avon. Daar vind je de Shakespeare’s Schoolroom & Guildhall waar je meer over Shakespeare’s leven leert. In het museum krijg je informatie over het onderwijssysteem in de tijd van Shakespeare, je krijgt de kans om met een ganzenveer en inkt te schrijven en deel te nemen aan een les zoals het zou zijn geweest in Shakespeare’s tijd. Daarnaast zie je zelfs acteurs in de tuin de situatie destijds uitbeelden. Een geweldige ervaring voor jong en oud.

Winkelen en uitgaan in Birmingham

Birmingham is een stad waar je niet alleen goed kunt winkelen, maar waar ook genoeg culturele evenementen plaatsvinden. En het bruisend nachtleven is goed zichtbaar in deze stad.

Shoppen in de Bullring
In het futuristisch gebouw Selfridges in de Bullring vind je ongeveer 140 winkels en restaurants. Ben je liefhebber van shoppen, dan zit je goed in dit populair, bedekt winkelcentrum.

Op de eerste verdieping zit de bekende Food Hall, een foodies paradijs met gerechten van de hele wereld. Op de tweede verdieping zitten bekende merken als Marc Jacobs, Burberry en meer. Op de derde verdieping zit een enorme Beauty Hall met bekende make-up merken, zoals RMK en Illamasqua. Op de vierde en laatste verdieping zitten winkels als Tiffany & Co en Louis Vuitton. Je vindt op meerdere verdiepingen ook grote winkelketens, zoals Topshop.

Het bruisend nachtleven van Birmingham
Het bruisend nachtleven van Birmingham is goed te zien aan de vele theaters, pubs en discotheken. Voor leuke pubs en bars, ga naar Broad Street. Wil je dansen, dan vind je in de buurt van Mailbox de leukste nachtclubs. Voor een leuk avondje stand-up comedy, bezoek The Glee. En voor een klassiek optreden, ga naar het Birmingham Royal Ballet. Zoals je ziet, heeft Birmingham dus keuze zat voor iedereen.

 

Hotelaanraders in Birmingham

Ben je op zoek naar een hotel in Birmingham? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -