zaterdag, juni 22, 2024

Brighton als reisbestemming

Populair

Brighton staat vaak bekend als een van de meest hippe- en kleurrijke steden van Engeland. Een bloeiend nachtleven en een dynamische, homoseksuele cultuur worden erkend voor het oude vissersdorpje. Ook is er volop winkelen, lekker eten en luieren op het strand. Reden genoeg om een reis van Londen naar Brighton te plannen. Ben je op vakantie in Zuid-Engeland en benieuwd wat Brighton allemaal te zien en te doen heeft?

Waar is Brighton bekend door?

Veel muziekliefhebbers herkennen de kuststad van Brighton. The Great Escape wordt elk jaar in mei gehouden, een van Europa’s meest gerenommeerde tentoonstelling festivals. Maar ook de levendige stad buiten het festival is een bezoek waard, mede vanwege de vele winkels, cafés, clubs, bars en evenementen plus het strand en de schoonheid van de omgeving. Verder is een stadsexcursie naar Brighton binnen een uur met de trein makkelijk te bestrijden met een dagje shoppen of een concert in Londen. Brighton is het hele jaar door dé plek voor hipsters en indië-enthousiastelingen.

In Engeland wordt Brighton erkend als een ongelooflijk linkse stad met een meerderheid van linkse politiek. Een buitengewoon groot deel van de ongeveer 290.000 inwoners is vegetariër of veganist en geïnteresseerd in cultuur. De volgende aspecten zijn overal in de stad te zien, veel gebouwen en woningen zijn gekleurd of beschilderd met kunstwerken, restaurants bieden weinig vleesmaaltijden en op vrijwel elke hoek van de straat is een galerij, muziek café of bar te vinden.

Brighton: de highlights en bezienswaardigheden

Brighton is een van de grootste en meest bekende resorts van het Verenigd Koninkrijk. Veel antieke Victoriaanse bouwwerken bestaan nog steeds op deze plek. Brighton heeft een grote pier, vergelijkbaar met de pier van Scheveningen.

Brighton Beach

Het strand van Brighton is een van de populairste vakantiebestemmingen van Zuid-Engeland, aangezien de stad wordt gesierd door lange rotsstranden. Dus Londense zonaanbidders gaan graag een dag op en neer om het water te waarderen. Op een warme dag met mensen lijkt het zwart en is het heerlijk om buiten het zomerseizoen wat frisse lucht te hebben. Neem een handdoek mee of ga op een van de kleurrijke stoelen op het strand zitten.

Brighton Pier

De Brighton Pier, waar een pretpark, restaurants en arcaden te vinden zijn, is natuurlijk een van de meest iconische locaties van Brighton. Attracties zoals joysticks, glijbanen en een achtbaan zijn beschikbaar voor zowel jong als oud. De leuke waarheid is dat er in Brighton twee dokken waren, maar er was een grote storm en twee branden die de “West Pier” onherstelbaar beschadigden. Het resterende lijk kan nog in de zee worden gezien.

Hotspots in Brighton

In Brighton is er geen gebrek aan goede hotspots, want hier is het in ieder geval net zo hip als in Londen. The Guardian heeft Brighton zelfs de hipste stad van het land genoemd. Je kunt het alleen maar eens zijn met de krant als je door het centrum loopt, want het staat vol met goede winkels, restaurants en cafés. Een goede plek om te genieten van verse vis, oesters en andere zeevruchten in Brighton is de Brighton Shellfish & Oyster Bar. Twee andere plekken om te onthouden: een heerlijke maaltijd kan worden genoten in Cafe Marmalade en elk bord is een kunstwerk in het restaurant Gingerman.

The Lanes

Wist je dat je in Brighton best goed kan winkelen? The Lanes is de commerciële sector van Brighton en omvat een klein netwerk van rijstroken in het historische centrum. De schoonheid van de oude vissersstad kan worden geproefd en uitstekende schatten worden hier geplukt. Beroemde winkelmerken zijn in de minderheid, aangezien de straten kleine boetieks, kunstwinkels en antiekwinkels domineren.

North Laine

North Laine, door de lokale bevolking algemeen beschouwd als een ‘hipsterhart’ van de stad, is de beste wijk van Brighton. Er is zoveel te zien en te doen in de buurt, van de stands en boetieks in de Kensington Gardens tot de zaterdagmarkt in Upper Gardner Street. Kom bijvoorbeeld langs bij warenhuis Snooper’s Paradise, waar je zelf vintage kleding kunt kopen, bij The Family shop of in een van de vele platenzaken voor mooi artwork op je t-shirts, kaarten en posters.

Royal Pavilion

In het centrum van de stad staat een paleis in de sprookjes van Duizend-en-een-avond dat je wellicht niet zou verwachten. In Brighton en een beetje misplaatst hier in het zuiden van Engeland, is het Royal Pavilion een opvallend monument. De structuur, voornamelijk gemaakt van zichtbare minaretten, zuilengalerijen en koepel, is een mix van oosterse architecturale vormen. Oorspronkelijk besteld door de koninklijke familie, is het paleis nu een museum. Tip: als je online bestelt, krijg je 10% korting op je toegangsprijs.

Slenteren over de vlooienmarkt

Brighton staat vol met rommelmarkten en opwindende vintage winkels voor liefhebbers van tweedehands zaken. Plan een bezoek vooral in het weekend, want op zaterdag kan je op de bruisende Upper Gardner Street Market veel navigeren tussen kleding, boeken, muziek en huishoudelijke artikelen. Er is op zondag een auto botenmarkt in de Marina in Brighton, terwijl een van de vele winkels in de stad de rest van de week open is.

Ga voor een stadswandeling met een local

Wil je het echte Brighton en zijn uniciteit ontdekken? Schrijf je dan in bij de Visit Brighton Greets. Tijdens deze bijeenkomst verken je Brighton en in twee uur kun je de mooiste plekken van de stad bekijken, begeleid met een local. De beste manier om de stad door de ogen van een local te ervaren is helemaal gratis.

Street Art in Brighton

Als het op straatkunst aankomt, is Brighton niet minder dan plaatsen als Londen, New York en Berlijn. Verschillende kunstenaars, met name de Engelse kunstenaar Banksy, maken hun straten. Eens in Trafalgar Street stond een van zijn bekendste schilderijen aan de buitenkant van The Prince Albert Pub, maar de replica werd formeel vervangen.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -