zaterdag, juli 13, 2024

Newquay: de perfecte plek voor een surfvakantie met veel watersport

Populair

Newquay is een stad in Engeland die bekend staat om de prachtige stranden en de vele surfactiviteiten. Het is de grootste surfplek van het Verenigd Koninkrijk. Houd je niet van surfen, in Newquay zijn er vele andere watersportactiviteiten. Deze stad is ook erg leuk voor een familievakantie want je vindt er verschillende leuke gezinsvriendelijke activiteiten. Ook mooie natuur en architectuur zie je genoeg in Newquay.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Newquay

Newquay staat bekend om de vele schitterende stranden en geweldige watersportactiviteiten. Als je van zwemmen, surfen, wakeboarden of van een andere watersport houdt, dan is Newquay dé perfecte plek voor jou. Het is ook een leuke stad om met het hele gezin te bezoeken, want er zijn genoeg gezinsvriendelijke activiteiten. Laten we naar de belangrijkste bezienswaardigheden van Newquay kijken.

Bezoek de prachtige stranden om te surfen of voor een ontspannende dag

Waar je ook in Newquay verblijft, er is altijd wel een mooi strand dichtbij. Er zijn namelijk 15 stranden waaruit je kan kiezen voor een gezellige dag met de hele familie. Heb je huisdieren mee, zoals je hond, dan is het goed om te weten dat er slechts twee stranden zijn waar geen honden zijn toegelaten: Porth Beach en Lusty Glaze Beach.

Ben je op zoek naar een strand dat perfect is voor een surfvakantie? Ga dan naar Fistral Beach. Surfen kan je bijna overal in Newquay, maar Fistral Beach is toch wel de leukste plek voor surfers en is ideaal als je je hond meegenomen hebt. Het staat bekend als het surfstrand in Newquay. Wil je eerst leren surfen, neem dan enkele lessen op de Quicksilver Surf School Newquay die op Fistral Beach ligt. Ze bieden lessen het hele jaar door voor zowel kinderen als volwassenen. Een geweldige plek voor zowel beginners als gevorderden.

Ook Holywell Bay Beach is perfect voor een dagje surfen of bodyboarden. Dit strand is ook ideaal natuurlijk als je van zwemmen houdt of gewoon lekker liggen en genieten van de zon. Holywell Bay Beach ligt in de buurt van een gezellig dorpje met leuke winkels, cafés en restaurants.

Wil je niet al te ver rijden om naar het strand te gaan, bezoek dan Towan Beach. Dit is het meest centraal gelegen strand van Newquay, waardoor het ook het meest bezochte strand is. Rondom Towan Beach vind je leuke winkels en cafés.

Maak er een actieve vakantie van

Newquay is vooral bekend om de surfmogelijkheden op de mooie stranden, maar er zijn nog talloze andere activiteiten waaruit je kan kiezen.

Als je van een beetje adrenaline houdt, bezoek Hangloose Adventure: de langste en snelste tokkelbaan van Engeland. Het is maar liefst 660 meter lang en bijna 100 meter hoog. Maar dat is niet het enige dat je kan doen daar. Als je wat aan teambuilding wilt werken, doe de hoogtouwenparcours en daag jezelf uit. Meer informatie over andere geweldige activiteiten in Hangloose Adventure vind je hier .

Heb je je surflessen genomen en helemaal klaar om te gaan surfen? Of ben je fan van andere watersportactiviteiten? Bezoek dan Retallack Resort. Ga wakeboarden, surfen, of rustig peddelen over het meer en geniet van een prachtig uitzicht. Daar vind je ook de Aqua Park die vooral leuk is voor kinderen en tieners.

Andere gezinsvriendelijke activiteiten in Newquay

Wil je een dagje wat anders dan strand en zee, bezoek dan Newquay Zoo. Het is slechts een korte wandeling vanuit het centrum. Een leuke dierentuin met meer dan duizend van ’s werelds zeldzaamste en bedreigde dieren.

Newquay Zoo ligt in Trenance Gardens and Leisure Park, waar ook vele andere activiteiten te vinden zijn. Ga lekker spelen in de speeltuinen, midgetgolfen, tennissen of maak een ritje in een minitrein.

Voor een indrukwekkende onderwaterervaring, bezoek Blue Reef Aquarium Newquay. Loop door de tunnel en bekijk haaien en andere waterdieren om je heen zwemmen.

Hotelaanraders in Newquay

Ben je op zoek naar een hotel in Newquay? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

Geniet van de natuur en historische gebouwen van Newquay

Behalve prachtige stranden heeft Newquay ook schitterende natuur en indrukwekkende architectuur.

Bezoek het Elizabethaans huis Trerice, die bijna precies zo uitziet als 450 jaren geleden toen het gebouwd werd. Het huis neemt je mee op reis door het verleden. Er zijn ook prachtige tuinen eromheen met verschillenden mooie bloemen, bomen en andere planten.

Loop van Newquay Harbour de klif op en je vindt een aparte, witte stenen structuur: Huer’s Hut. Dit klein gebouw werd in de 14e eeuw door monniken bewoond. Later zouden vissers dit als uitkijkpunt gebruiken om schepen te leiden en te waarschuwen voor de rotsen als ze aankomen. Het is inmiddels een symbool van het visserijverleden van Newquay.

Om tot rust te komen, bezoek The Japanese Garden. De paden leiden naar verschillende tuinen, zoals de Water Gardens, Stroll Garden en de Zen Garden. Je wordt omringd door verschillende kleuren bloemen en planten en je hoort de mooie watervallen. De perfecte plek om je dag af te sluiten met ontspanning.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -