woensdag, mei 22, 2024

Cornwall als reisbestemming

Populair

Ben je op zoek naar een geschikte reisbestemming? Dan is Cornwall onze aanrader voor je volgende vakantie. Dit is de meest zuidwestelijke provincie van Engeland en de regio staat bekend als de “Engelse Rivièra” vanwege de warme temperatuur. Perfect voor een strandvakantie! Maar er is ook een prachtig heuvelachtig terrein, echte vissershavens en mooie stadjes.

Waar is Cornwall bekend door?

Deze regio ligt in het uiterste zuidwesten van Groot-Brittannië en wordt bijna volledig begrensd door de zee. Het staat bekend om zijn prachtige zeeën en welvarende cultuur, azuurblauwe wateren en aangename temperaturen. Ga duiken, surfen of rotsklimmen of ga het binnenland in voor een uniek kunstmatig regenwoud en groene tuinen. West Cornwall heeft een artistieke en culturele bekendheid, waarvan een groot deel is geïnspireerd op het aantrekkelijke landschap. Bezoek de Tate Gallery of de Barbara Hepworth en de St. Ives Sculptural Garden om meer te weten te komen over de hoofdpersonen van de St. Ives School.

Cornwall: de highlights en bezienswaardigheden

In Cornwall zijn veel bezienswaardigheden te bezoeken. Of je nu gaat wandelen of fietsen, Cornwall is een gebied met 20 verborgen juwelen. Bekijk de mooiste plekken in de omgeving en plan vandaag nog je volgende excursie.

De natuur van Cornwall

Je zult een typisch Engels landschap ontdekken wanneer je Cornwall bezoekt: aangezien het zuidwesten van Engeland in de Golfstroom ligt, vriest het zelden of nooit. In Engeland ontwikkelde zich hierdoor een zeer diversiteit aan planten. Daarom is de natuur in Cornwall nogal bijzonder, met subtropische vegetatie en palmbomen in bepaalde gebieden van Cornwall; andere gebieden zijn rotsachtige, ongerepte, zwarte en moorse landschappen. Door de regen gedijen echter ook veel elanden en de omgeving is daardoor soms weelderig. Ook een bezoek waard zijn de eilanden Scilly, 145 eilanden langs de kust van Cornwall en het op het oosten gerichte Devon.

Ga op rondreis in Cornwall

Er zijn veel individuele tours beschikbaar in Cornwall die qua prijs erg aantrekkelijk zijn. Er zijn verschillende rondleidingen te plannen. Vaak kun je met een reisgezelschap zelfs voordeliger uit zijn. Je kan ook kiezen voor busreizen, die je over het water naar Dover brengen om je vakantie voortzetten.

De allermooiste plekjes van Cornwall op een rijtje

Cornwall Land’s End

Land’s End, het meest westelijke punt van Cornwall, is een populaire toeristische bestemming. Er zijn hier verbazingwekkende 60 meter hoge kliffen!

Saint Michael’s Mount

Een andere populaire plek in Cornwall is Saint Michael’s Mount, een replica van het beroemdste klooster van Frankrijk.

Eden Project

Deze botanische tuinen zijn gehuisvest in afzonderlijke koepelvormige structuren die bezoekers van over de hele wereld trekken. De architectuur is op zijn zachtst gezegd indrukwekkend, maar wat er in en rondom de koepels ligt, is dat ook. Dit is een must-see attractie in Cornwall tijdens je vakantie.

Nanjizal strand

Bij eb kan je baden in een natuurlijk zwembad in de ‘Song of the Sea’-grot op het strand van Nanjizal. Nanjizal ligt halverwege tussen Porthcurno (Minack Theatre) en Land’s End, op 20 minuten lopen.

Kasteelruïnes

Ook de overblijfselen van het kasteel bij Tintagel zijn opmerkelijk (volgens sommigen is dit de geboorteplaats van koning Arthur).

Wandelen in Cornwall

Heb je de mogelijkheid om lekker te slenteren in Cornwall? Absoluut. Het South West Coast Path is een fantastisch wandelpad. Het is zelfs de langste wandelroute van het Verenigd Koninkrijk, met een lengte van meer dan 1000 kilometer. Het loopt over de lengte van het zuidwestelijke schiereiland en gaat over in Devon, Cornwall en Dorset. Je hebt zeven tot acht weken nodig om de hele route te lopen. Het South West Coast Path is om andere redenen dan afstand moeilijk. Omdat de oever redelijk bergachtig is, is er veel op en neer. Naast deze bekende wandelroute biedt Cornwall een overvloed aan alternatieve wandelmogelijkheden.

Andere activiteiten in Cornwall

Wandelen, fietsen, kajakken, golfen, paardrijden, vissen en meer avontuurlijke buitensporten zoals kitesurfen zijn ook populair in Cornwall. Degenen die minder actief zijn, kunnen genieten van het prachtige landschap. Er zijn een aantal geweldige plekken om vogels te spotten. De locatie staat ook bekend om de bloementeelt, daarom zijn de foto’s levendig. De azuurblauwe zee staat in schril contrast met de paars en blauwe bloemen in het gras.

Vissen in Cornwall

De uitgestrekte kustlijn van Cornwall biedt tal van vismogelijkheden. U mag vissen in de buurt van de talrijke wrakken in de zee. Pollack, grote steenbolk, leng en conger worden allemaal gevangen. De meren en rivieren van Cornwall zijn ook ideaal voor vissers.

Fietsen in Cornwall

Fietsen in de natuur kan in Cornwall door het goede klimaat. Bekijk suggesties voor een paardrijvakantie in Engeland.

Paardrijden in Cornwall

Paardrijden is mogelijk op het platteland, op speciaal aangelegde hellingen of op het strand, en ritten en lessen zijn beschikbaar in de stallen.

Surfen in Cornwall

De beste surf mogelijkheden zijn beschikbaar aan de kust van Cornwall. Sommige surfers denken dat Cornwall de beste surfstranden van Europa heeft. Het is altijd de hub voor surfen in Engeland.

Devon

Tijdens een rondreis in Cornwall is ook het graafschap Devon ten oosten van Cornwall prachtig. Nationaal Park Dartmoor en Exmoor (meer in Somerset) is een geweldige plek om te verblijven. Dartmoor biedt mooie tochten langs wilde en open rivieren. Verschillende wandelpaden passeren de meest spectaculaire parken. Het platteland is heel mooi.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -