woensdag, mei 22, 2024

De highlights van Noord-Ierland: de mooiste plekken, lokale gerechten en meer

Populair

Noord-Ierland is het noordelijk gedeelte van Ierland, en vormt samen met Engeland, Schotland en Wales, het Verenigd Koninkrijk. Noord-Ierland bestaat grotendeels uit bergen en heeft vele groene heuvels. Naast mooie natuur heeft het ook vele historische gebouwen en bierbrouwerijen.

Typisch Noord-Ierland

Noord-Ierland is klein, maar er is veel te beleven. De geschiedenis is zichtbaar in alle afgodsbeelden, grafstenen en kloosterruïnes. En het landje is ook hard op weg om een culinaire reisbestemming te worden.

Een vakantie vol met cultuur
Nergens vind je zoveel musea als in Noord-Ierland en in de meeste musea sta je niet slechts te kijken, maar je beleeft wat ze te bieden hebben.

Titanic museum in Belfast

In het interactieve Titanic Experience in Belfast bijvoorbeeld vind je interactieve galerijen die je inzicht in de gedoemde reis van de Titanic. Kijk binnen in de nagebouwde cabines, bekijk spullen van de passagiers en luister naar hun stemmen.

In het Ulster Folk and Transport Museum in Holywood ervaar je hoe het leven vroeger was in Noord-Ierland. Bekijk replica’s van Ierse huizen, winkels en scholen. Er zijn zelfs acteurs die je werkelijk meenemen in een theatrale ervaring.

Geen gebrek aan indrukwekkende landschappen
Noord-Ierland’s UNESCO Werelderfgoed is de iconische rotsformatie Giant’s Causeway . Verken de omringende heuvels, spring over de veertigduizend stenen pillaren, of leer meer over de geologie ervan in de Giant’s Causeway Visitor Experience.

Als je fan bent van Game of Thrones, dan weet je waarschijnlijk al dat veel scenes uit deze populaire serie in Noord-Ierland zijn opgenomen. Castle Ward en the Dark Hedges zijn dan ook aanraders. Castle Ward werd getransformeerd in Winterfell voor seizoen 1 en 2 van Game of Thrones. En de wereldberoemde Dark Hedges is een weg met eeuwenoude beukenbomen, een schitterend fotogenieke plek.

Noord-Ierse gerechten

Start je dag met een typisch, stevig Noord-Iers ontbijt: worstjes, bacon, black pudding, eieren, potato cakes, champignons en bonen. Je krijgt brood erbij en je kunt kiezen uit thee, koffie en/of sinaasappelsap.

Kies voor lunch een van ‘s werelds beste oesters in County Down. Oesters zijn een lokale delicatesse en worden over heel de wereld geserveerd.

En voor avondeten raden wij de Irish Stew die je in de meeste pubs in Noord-Ierland zult vinden. Een stevig gerecht met lamsvlees, aardappelen en wortels. De groente kunnen ook variëren met prei, pastinaak en witte kool.

Irish stew

De mooiste steden van Noord-Ierland

De steden van Noord-Ierland zitten vol met historische gebouwen en spectaculaire bergen.

Belfast
Belfast is de hoofdstad van Noord-Ierland en heeft een bijzondere historie en veel pubs en winkels. De perfecte stad om cultuur te verkennen en typisch Noord-Iers eten te proeven.

We hadden al het Titanic Museum genoemd, maar de Belfast City Hall, de Belfast Cathedral en Queens University zijn ook een bezoekje waard. De stad heeft vele gebouwen die het fotograferen waard zijn.

Ben je een shopliefhebber? Ga dan naar het Victoria Square, een overdekt winkelcentrum met genoeg bekende ketens. En als je even pauze wilt nemen van het winkelen en op zoek bent naar een lekkere lunch, dan raden we je de St George Food Market aan. Het is ook maar slechts 5 minuten lopen van het Victoria Square.

Eindig je dag met een pub crawl, want in Belfast vind je heel veel pubs. Vooral in het weekend zal je de pubs van Belfast zien volstromen met enthousiaste Ieren.

Derry-Londonderry
Derry-Londonderry is de enige volledig ommuurde stad van Ierland. De stad wordt ook wel “The Walled City” genoemd, en je kunt een mooie wandeling over de vestigingsmuur maken. Het is een knusse, unieke stad vol met leuke restaurants en pubs, maar ook vol met historie.

In de musea The Siege, Museum of Free Derry en het Tower Museum komen de verhalen over de geschiedenis van Derry-Londonderry tot leven.

Bewonder de mooie muurschilderingen tijdens begeleide stadswandelingen door de kunstenaars van die muurschilderingen. Vergeet ook niet tijdens je stadswandeling om over de iconische Peace Bridge te lopen; liever ’s avonds als die prachtig uitgelicht is boven de rivier de Foyle.

En als je fan bent van Halloweeen, dan moet je dit stadje bezoeken. Daar vind je namelijk DerryHalloween, een van de grootste halloweenfeesten van Europa.

Ballintoy
Ballintoy is een klein dorp in County Antrim in Noord-Ierland. Het is bekend geworden door de serie Game of Thrones, waar vele scenes ervan daar gefilmd zijn. Dit pittoresk dorpje heeft kleurrijke straten, een mooie haven en is een plek waar je tot rust kan komen.

Hoogtepunten Noord-Ierland

We hadden al Giant’s Causeway en The Dark Hedges genoemd, maar er zijn nog veel meer fotogenieke plekken in Noord-Ierland.

Voor de daredevils raden wij de touwbrug Carrick-a-Rede aan. Je voelt de brug heen en weer wiebelen terwijl je eroverheen loopt, maar aan de overkant vind je een prachtig uitzicht.

Daarnaast kan je het sprookjesachtig kasteel Dunluce Castle bezoeken, een van de mooiste kasteelruïnes op het eiland. Beklim de kliftorens voor een prachtig uitzicht op de kustlijn.

Op minder dan een uur rijden ten zuiden van Belfast vind je de Mourne Mountains. Je kunt daar heerlijk wandelen, fietsen of zelfs bergbeklimmen.

Economie van Noord-Ierland

De belangrijkste economische sectoren van Noord-Ierland zijn landbouw, de luchtvaartindustrie en gezondheidstechnologie.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -