zaterdag, juni 22, 2024

Sheffield: een fijne mix van geschiedenis, cultuur en natuur

Populair

Sheffield is een stad in Engeland die perfect is voor een weekendje weg voor zowel gezinnen als ook een romantisch uitje. De stad heeft een breed scala aan evenementen en bezienswaardigheden, een goede mix van geschiedenis, cultuur en natuur. Sheffield staat ook bekend als The Outdoor City, omdat het een stad is met schitterende plekken om te wandelen, klimmen en mountainbiken.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Sheffield

In Sheffield heb je genoeg plekken om meer over de geschiedenis van de stad te leren. Het heeft ook adembenemende natuur om even weg te zijn van de drukke straten. Laten we naar enkele populaire bezienswaardigheden van Sheffield kijken.

Sheffield Cathedral, Weston Park Museum en Graves Gallery

De Sheffield Cathedral bevindt zich in het stadscentrum en is een indrukwekkend bouwwerk, zowel van buiten als ook van binnen. Kies voor een rondleiding door de kathedraal en bekijk de glas-in-lood kunstwerken, zwaarden en religieuze iconen. Binnen vind je ook een café en een boekenwinkel.

In Sheffield’s grootste museum, het Weston Park Museum, leer je over de geschiedenis van Sheffield. Door de verschillende tentoonstellingen krijg je meer te weten over de sociale geschiedenis, loop je door een schitterende kunstgalerie en er is nog veel meer te bewonderen. Toegang is gratis.

Ben je slechts geïnteresseerd in kunst, bezoek dan Graves Gallery. In de kunstgalerijen van Graves Gallery vind je een groot aantal verschillende genres: een Picasso, moderne kunst en meer. Ook hier is toegang gratis.

Tot rust komen in de natuur van Sheffield

Wil je even weg van de drukke straten van de stad en tot rust komen in de natuur, bezoek dan Sheffield Botanical Gardens. Deze kassen hebben meer dan vijfduizend plantensoorten uit verschillende streken. Houd hun kalender ook in de gaten, want er worden geregeld verschillende evenementen en tentoonstellingen georganiseerd.

Daarnaast kan je ook naar de Winter Garden gaan, wat in het centrum van Sheffield ligt. Een prachtig gebouw van buiten met duizenden verschillende plantensoorten binnen. Je vindt binnen ook enkele winkels en kraampjes. En als je het winkelpad volgt, dan kom je in de Millennium Gallery terecht: een kunstmuseum met schitterende kunstwerken.

Ben je op zoek naar een plek waar je een langere (berg)wandeling maakt door schilderachtige landschappen, bezoek dan het Peak District National Park . Van groene heuvels tot paarse heidevelden, er is zoveel te zien. Je kunt er ook overnachten om meer van dit park te verkennen.

En voor de bergbeklimmers onder ons, Sheffield is de klimhoofdstad van Groot-Brittannië. Stanage Edge is namelijk de langste rotsformatie daar met een hoogte van meer dan 458 meter en duizend mogelijke routes. Het is een van de populairste plekken voor bergbeklimmers en paragliders. Maar je kan daar ook een heerlijke wandeling doen.

Voor de dierenliefhebbers is er de Tropical Butterfly House, Wildlife and Falconry Centre. Daar bekijk je verschillende vlinders, roofvogels, uilen, stokstaartjes en andere leuke dieren van dichtbij. Dit is vooral leuk als je met kinderen reist.

Winkelen en uitgaan in Sheffield

Zowel in het centrum als ook in de buitenwijken van Sheffield kan je goed shoppen. De stad heeft honderden winkels waar je kan kiezen uit bekende merken, grote warenhuizen of kleine boetiekjes. Maar Sheffield heeft ook een plek voor degenen die op zoek zijn naar iets meer unieks en vintage.

Winkelen in Sheffield
Het centrum van Sheffield is verdeeld in Fargate, Orchard Square en The Moor. Deze drie locaties liggen op loopafstand van elkaar. In Fargate vind je grote winkelketens als Marks & Spencer en Topshop. De meer bekende merken als ook kleinere winkels liggen in Orchard Square. En in The Moor, een van de oudste winkelstraten van Sheffield, ligt een variatie aan winkels, van warenhuizen tot kleinere boetiekjes.

Bezoek ook vooral de Indie Arcade. Want daar vind je unieke kleding, vinyl, kunst, videogames en meubels uit enkele decennia geleden en veel meer. De perfecte plek als je van vintage houdt.

Uitgaan in Sheffield
Met twee grote universiteiten is Sheffield natuurlijk ook een leuke uitgaansstad. Als je van pubs houdt, ga dan naar de West Street. Op deze straat, die de universiteit met het centrum verbindt, vind je vele pubs en bars. Vaak zitten ze vol met studenten.

Ben je op zoek naar nachtclubs, dan is het goed om te weten dat deze meer verspreid zitten over het centrum. Je vindt ze vooral in voormalige, industriële gebouwen.

Hotelaanraders in Sheffield

Ben je op zoek naar een hotel in Sheffield? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -