zaterdag, juli 13, 2024

Wales: Sprookjesachtige natuur en veelzijdige landschappen, prachtige kasteelruïnes en bruisend Cardiff

Populair

Wales is niet zo groot, maar heeft een eigen, sprookjesachtige taal, gevarieerde landschappen, uitgestrekte stranden en prachtige kasteelruïnes. Een heerlijke bestemming waar natuur en cultuur een belangrijke rol spelen.

Dit is typisch Wales
De Welsh zijn trots op hun eigen geschiedenis, traditie en taal.

Wales heeft een groot aantal festivals
Wales wordt ook wel ‘Land of Song’ genoemd. Zingen maakt deel uit van de Welshe identiteit en traditie. Veel van de festivals in Wales worden tot de beste in Europa beschouwd. Er is ook veel variatie in festivals: van literatuur, poëzie en muziek tot wetenschap.

De muziekcultuur komt het beste naar voren tijdens rugbywedstrijden. Traditionele rugbyliederen worden gezongen door duizenden supporters in het stadion. Rugby is dan ook de populairste sport van het land.

Wie Wales zegt, zegt ook rugby
Rugby maakt deel uit van de cultuur van Wales. De wedstrijden zijn altijd uitverkocht en het publiek zorgt voor veel sfeer in het stadion met het juichen, schreeuwen en zingen van traditionele liederen. Het nationale rugbyteam van Wales behoort tot één van de beste van de wereld.

Maar de Welsh vinden het niet alleen maar leuk om rugby te volgen, maar ook deze sport te beoefenen. Wales heeft meer dan 200 rugbyclubs en er zijn ongeveer zeventigduizend mensen die de sport beoefenen.

Ontdek het culinaire Wales

In Wales gaat gastvrijheid door de maag. De Welshe keuken bestaat uit traditionele gerechten waar veel gebruik wordt gemaakt van verse, plaatselijke ingrediënten.

Start je dag met een flink ontbijt: een ei in welke vorm dan ook, huisgemaakte worstjes, bacon, tomaat, witte bonen in tomatensaus, gebakken champignons, en daarbij nog brood.

Voor lunch raden we je de Welshe ‘cawl’ aan: lams- (of runder-) en groentestoofschotel.

Welsh Cawl

En voor avondeten raden we je de typisch Welsh Rarebit aan: geroosterd brood met daarop een rijke kaassaus bestaande uit een mix van bier en kaas.

De mooiste steden van Wales

Wales is groen en heuvelachtig. De geschiedenis ervan is terug te zien in vele steden.

Cardiff
Cardiff is de hoofdstad van Wales. Je kan de historie en sport- en muziekcultuur van Wales daar goed ervaren.

Bezoek meerdere kastelen, zoals het grote, prachtige kasteel Cardiff Castle of het sprookjesachtige Castell Coch.

De muziekcultuur van Wales kan je niet missen in Cardiff, want elke dag van de week vind je livemuziek in nachtclubs, pubs, en zelfs hotels.

En ben je fan van Doctor Who? Dan ben je in Cardiff aan het juiste adres. Daar vind je de Doctor Who Experience, een interactieve attractie die je meeneemt door de wereld van tijdreiziger Doctor Who.

In Cardiff vind je ook het Millennium Stadium, ook wel bekend als het Principality Stadium, het nationale stadion van Wales. Daar strijden de grootste rugbynaties tegen elkaar.

Als je toch in Cardiff bent, dan kan je meteen met de auto de stad Tenby bezoeken.

Tenby
Tenby ligt in het zuidwesten van Wales en is een mooie, kleine badplaats. In Tenby kan je heerlijk wandelen want het ligt in het bijzondere Pemrokeshire Coast National Park. Daar kan je wandelingen langs de kusten van zuidwest Wales maken. Of kies voor andere mooie wandelingen, zoals de Lydstep Cliffs of ga naar de bossen van Lawrenny.

Behalve genieten van alle mooie natuur in de omgeving, kan je ook het historische Tudor Merchant’s House en de Tenby Museum & Art Gallery bezoeken en meer over de geschiedenis van Tenby leren.

Vanuit dit stadje kan je ook met de boot een dagtripje maken naar St. Catherine’s Island of Caldey Island.

Portmeirion
In het noorden van Wales ligt Portmeirion. De stad wordt gekenmerkt door Italiaanse invloeden in de architectuur. In dit schilderachtige dorp vind je pastelkleurige huizen en piazza’s. Je bent in Wales, maar het voelt alsof je aan de Toscaanse kust zit.

Het dorp is omgeven door bos en heeft fantastische uitzichten vanaf de kade. Portmeirion is de perfecte plek om te ontspannen.

Bezoek de Mermaid Spa voor een heerlijke behandeling of kies voor een mooie treinrit of wandeling en geniet van de prachtige uitzichten over bergachtige landschappen.

De ideale bestemming voor een natuurvakantie

In Wales kan je terecht voor een rustige natuurreis, maar ook voor een actieve vakantie! Laten we kijken naar een paar van de mooiste gebieden van Wales.

In het gebied Snowdonia vind je prachtige bergen, schitterende meren, valleien en heidevlakten. Je kan de Snowdon, de hoogste berg van Wales (1085m), beklimmen. Is het wat te veel voor je? Kies dan een van de vele, omliggende bergen.

Snowdonia National Park

Wil je echt een actieve vakantie van maken? Dan moet je absoluut Brecon Beacons nationaal park en Black Mountains bezoeken. Daar kan je niet alleen maar fietsen, maar ook mountainbiken, paardrijden, kajakken, paragliden, en veel meer andere activiteiten doen.

Toch meer van een rustige natuurvakantie? Dan raden we je Pembrokeshire Coast National Park aan. Daar vind je de bekendste wandelroute: het Pembrokeshire Coast Path. Je wandelt langs de kust van Wales met schitterende uitzichten. Vergeet niet het Skomer eiland te bezoeken, waar je papegaaiduikers en dolfijnen kunt spotten!

Economie van Wales

De economie van Wales is gecentreerd in de hoofdstad Cardiff. Eén van de belangrijkste sectoren is de financiële dienstverlening. Landbouw en windenergie spelen ook een belangrijke rol in de economie van Wales.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -