zaterdag, maart 2, 2024

Cardiff: kastelen, natuur en dé plek voor Doctor Who fans

Populair

Cardiff is de hoofdstad van Wales waar je niet alleen meer over de geschiedenis kunt leren in de indrukwekkende kastelen en leuke musea, maar ook goed kunt winkelen en eten. Daarnaast kan je ook de drukte van deze stad ontsnappen in het natuurreservaat van Cardiff, waar je omringd wordt door groen en stilte.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Cardiff

In Cardiff vind je vele mooie kastelen en musea waar je meer over de geschiedenis van de stad en haar bewoners leert. De stad is ook dé plek voor Doctor Who fans, want daar zit het Doctor Who Experience museum waar je de wereld van tijdreiziger Doctor Who ervaart.

Binnen in het Cardiff Castle

Kastelen: Cardiff Castle en Castell Coch

Midden in het centrum van Cardiff vind je de populairste bezienswaardigheid van de stad: Cardiff Castle. Dit gigantisch kasteel heeft een lange geschiedenis waarin prachtige zalen zitten. Je leert daar over de geschiedenis en architectuur van Cardiff, maar ook over de bewoners van enkele eeuwen geleden.

Aan de buitenkant van Cardiff Castle staat de Animal Wall waar je indrukwekkende beeldhouwwerken van verschillende dieren kunt bewonderen.

Op zoek naar nog meer kastelen in Cardiff? Castell Coch is een sprookjesachtig kasteel met geschilderde plafonds en marqueterie. De levendige kleuren binnen ieder kamer maken het tot een droomwereld. Het is uniek vergeleken met andere kastelen en zeker een bezoekje waard.

Musea: Cardiff Story en Doctor Who Experience

Voor meer geschiedenis bezoek het Cardiff Story museum. Dit museum ligt in het centrum van de stad en vertelt het verhaal van Cardiff door interactieve galerieën. Leer meer over de geschiedenis van de stad als ook de bewoners door indrukwekkende verhalen, foto’s en films.

En ben je fan van de serie Doctor Who? Dan is het Doctor Who Experience museum in Cardiff een bezoekje waard. Dit museum heeft interactieve tentoonstellingen die jou meenemen in de wereld van tijdreiziger Doctor Who. Je vindt er decors, kostuums en andere objecten uit verschillende tijdperken. Dé plek voor Doctor Who fans!

Winkelen, muziek en natuur in Cardiff

De hoofdstad Cardiff heeft veel te bieden. Er zijn meerdere grote winkelstraten waar je urenlang kunt shoppen. Daar vind je ook talloze leuke cafés, pubs en restaurants voor een drankje of een heerlijke maaltijd. In de avonden zijn er meerdere locaties waar je van livemuziek geniet. En als de stad je teveel wordt, dan kan je aan de drukte ontsnappen en de natuur van Cardiff bewonderen.

Shoppen doe je in Queen Street
Queen Street, St Mary Street en The Hayes zijn de belangrijkste winkelstraten van Cardiff.

Wanneer je het Cardiff Queen Street station uitloopt kom je meteen terecht in de Queen Street. Deze straat zit vol met de meest bekende winkelketens, zoals ZARA, Primark, River Island en Topshop. Ben je meer op zoek naar vintage winkels en gezellige cafés, ga dan naar het overdekte Queens Arcade winkelcentrum.

Als high-end fashion meer jouw stijl is, dan moet je naar The Hayes. Daar zitten ook enkele grote namen, zoals Hugo Boss en John Lewis.

St Mary Street was de oorspronkelijke winkelstraat van Cardiff, voordat Queen Street meer populair werd doordat die autovrij was en ook vele restaurants, pubs en clubs kreeg. St Mary Street is de thuisbasis van een grote House of Fraser winkel en heeft talloze arcades.

Bonus tip: Niet ver van de winkelstraten zit de Brewery Quarter waar je – zoals de naam al doet vermoeden – vele leuke pubs vindt. Geniet van een pint en een hapje eten.

Brewery Quarter in Cardiff

Livemuziek in Cardiff
Cardiff heeft meerdere leuke plekken voor livemuziek. Een ervan is The Moon Club waar je genoeg keuze hebt uit sterke drank en likeuren terwijl je geniet van een optreden van lokale bands.

Een andere leuke locatie is Gwidhw Cafe Bar. Het is een gezellige bar met een geweldige biertuin. Deze bar is een van de beste livemuzieklocaties met steeds veranderende line-ups.

Houd je meer van klassiek of jazz, bezoek dan St David’s Hall. Het is de nationale concertzaal van Wales waar je vaak gratis van een concert kunt genieten.

Geniet van de natuur
Wil je even de drukte van de stad ontsnappen, ga dan het natuurreservaat van Cardiff: Howardian Local Nature Reserve. Daar vind je een wandelpad waar je omringd wordt door mooie groene natuur, vijvers en rietvelden.

Hotelaanraders in Cardiff

Ben je op zoek naar een hotel in Cardiff? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -