zaterdag, juni 22, 2024

Swansea: adembenemende stranden, leuke festivals en fascinerende musea

Populair

Swansea is een stad in Wales en staat bekend om haar adembenemende Swansea Bay en de vele mooie stranden. Het is ook de geboorteplaats van de dichter Dylan Thomas en organiseert regelmatig culturele evenementen. De stad heeft zelf ook talloze leuke musea en theaters. En er is veel te doen voor shopliefhebbers en foodies. Deze stad is perfect voor een leuke stedentrip met het hele gezin.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Swansea

Swansea heeft adembenemende stranden waar je je zowel kunt ontspannen als ook heerlijk sportief kan zijn. Want op Swansea Bay zijn er vele leuke outdoor-activiteiten voor de sportievelingen. De stad heeft een fascinerende geschiedenis en cultuur die je het beste kan ervaren in de musea en festivals van Swansea. We raden je ook aan om vissersdorp Mumbles te bezoeken om je reis naar Swansea compleet te maken.

Uitzicht over de Three Cliff’s Bay en Penard pill rivier

De mooiste stranden vind je in Swansea

In Swansea vind je adembenemende stranden waar je omringd wordt door natuur en kliffen.

Bezoek Three Cliffs Bay waar je heerlijk kunt kamperen, wandelen en picknicken. Veel mensen gaan naar Three Cliffs Bay voor een vakantie met het hele gezin, inclusief huisdieren. Neem je eigen tent, caravan of camper mee, of kies voor de glamping (glamorous camping), waar je in luxe kampeert. Je krijgt daar dagelijks vers gebak, lokale barbecuevlees, verse fruit en groente, homemade cake, lokale bieren en wijnen en genoeg andere keuzes zodat je je geen zorgen hoeft te maken om je maaltijden.

We raden je aan om ook The Gower Peninsula te bezoeken, een andere indrukwekkend fotogenieke plek. Er zijn meerdere stranden en wandelroutes die je kan verkennen. De wandelroutes leiden je naar leuke, traditionele pubs en restaurants. Deze plek is vooral leuk voor de sportievelingen, want je kan daar waterskiën, zeilen, wakeboarden en vele andere activiteiten doen.

Ga terug naar begin 20e eeuw in het huis van beroemde dichter Dylan Thomas
Dylan Thomas is een beroemde Welshe dichter en auteur. De Dylan Thomas Birth Place is het huis van deze dichter die gerestaureerd is en open is voor bezoekers. Loop door de verschillende kamers en ontdek hoe het leven van Dylan in begin 20e eeuw was. Boek je lunch of avondeten en geniet van je maaltijd in de oude eetkamer. Je kan zelfs overnachten daar en het hele huis voor jezelf hebben.

Boek een tour met de eigenaren van het huis en laat je leiden door verschillende plekken in Swansea, The Uplands, Mumbles en Gower waar Dylan Thomas zijn leven doorbracht.

Als je meer over Thomas’ werk wilt leren, bezoek ook Dylan Thomas Centre waar je een grote tentoonstelling over zijn werk vindt. Vaak worden daar ook leuke festivals en andere evenementen gehouden.

Hotelaanraders in Swansea

Ben je op zoek naar een hotel in Swansea? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

Bezoek de belangrijkste musea en festivals van Swansea

Leer over de industriële en maritieme geschiedenis van Wales in het National Waterfront Museum. Het museum maakt leren leuk met 100 interactieve tentoonstellingen en historische objecten, zoals een replica van ’s werelds eerste stoomtrein.

Als je meer over de geschiedenis van Swansea wilt weten, dan moet je het oudste museum van heel Wales bezoeken: Swansea Museum. Het gebouw heeft een indrukwekkend architectuur van buiten en zes fascinerende galerieën binnen. Verder zijn er enkele regelmatig veranderende tentoonstellingen.

Voor de kunstliefhebbers is er The Glynn Vivian Art Gallery die in 1911 geopend werk en een collectie van 900 kunstwerken heeft van 500 artiesten. De collectie groeit ieder jaar door donaties van kunstenaars, dus er is altijd wel wat nieuws te ontdekken.

Iedere oktober wordt het Swansea International Festival gehouden in meerdere plekken rond Swansea, zoals Brangwyn Hall, All Saints Church en Great Hall. Tijdens deze grote culturele festival ervaar je concerten van wereldberoemde orkesten en lokale artiesten, theatervoorstellingen en bewonder je prachtige kunstwerken op de vele kunsttentoonstellingen.

Mumbles en Swansea Bay

Mumbles is een vissersdorp in Swansea die aan de westelijke kant van Swansea Bay ligt. Het is een geweldige plek voor het hele gezin. Kies voor een ontspannende wandeling of fietstocht langs het water, een drankje of maaltijd in de vele gezellige cafés en restaurants, of voor een van de andere talloze uitgaansgelegenheden.

Beleef cultuur en historie op de Victoriaanse pier en Oystermouth Castle uit de 12e eeuw. In het kasteel zie je graffitikunst uit de 14e eeuw, loop je door het middeleeuwse doolhof, en geniet je van het prachtige uitzicht over de baai van Swansea.

Mumbles is ook een leuke plek voor shopliefhebbers, want je vindt er een goede mix van high-end winkels en onafhankelijke boetiekjes. Dé plek als je op zoek bent naar handgemaakte producten en designerspullen. Verwen jezelf ook met een ontspannende dag in een van de vele spa’s.

En voor de foodies zijn er vele plekken te bezoeken. Proef lokale vis, handmade chocolade en het beste ijs van de stad. Vele cafés en restaurants bieden ook een mooi uitzicht over het water.

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -