zaterdag, maart 2, 2024

Hay-on-Wye: sfeerstadje in een schitterend landschap

Populair

De stad Hay on Wye is de ideale bestemming voor een avontuurlijke en knusse stedentrip in Wales. Hay on Wye ligt aan de oevers van de rivier the Wye en is omgeven door het prachtige landschap van het Brecon Beacons National Park. Hay on Wye is een klein sfeervol stadje vol interessante bezienswaardigheden. Lees verder voor een paar leuke tips voor je citytrip!

Kijk je ogen uit in een van de vele boekwinkels

Hay on Wye staat voornamelijk bekend om het jaarlijkse literatuur en boekenfestival. In het kleine stadje vind je dan ook meer dan genoeg boekwinkels. Richard Booth’s Bookshop is een winkel die zeker een bezoekje waard is. Dit is de grootste tweedehands boekwinkel van Europa en het assortiment is verspreid over 3 verdiepingen. Ben je op zoek naar poëzie? Dan is The Poetry Bookshop een echte aanrader. Ben je een horror en true crime liefhebber? Bezoek dan Murder & Mayhem.

Over de Wye River varen

De Wye River is ruim 200 kilometer lang en strekt zich over de grens tussen Engeland en Wales. De brede rivier is omringt met prachtige groene bomen en oevers vol bloemen. De beste manier om deze prachtige rivier en haar omgeving te ontdekken is met een boot. Zo kun je bijvoorbeeld vanuit het dorp Glasbury een kano huren om binnen 2 uur naar Hay on Wye te varen. De Wye River richting Hay on Wye is stroomafwaarts, waardoor je nauwelijks werk hoeft te verzetten.

Wandelen in de Wye Valley

Verblijf je in het gezellige Hay on Wye, dan is het ook zeker waard om het stadje te verlaten en de natuur op te zoeken. Het stadje ligt namelijk in het prachtige landschap van Zuid Wales. Het dorpje ligt naast de Wye River en de Wye Valley. Er zijn verschillende wandelingen uitgezet die je eenvoudig kunt volgen. Geniet van het uitgestrekte landschap, Normandische ruïnes en de perfecte plekjes voor een picknick.

Culinaire stad Hay on Wye

Ook als echte foodie kun je terecht in Hay on Wye. Er zijn namelijk uitstekende eetgelegenheden in de stad. Zo kun je onder andere terecht in het Electric Cafe waar je veel verschillende vegetarische gerechten kunt eten. In het restaurant Chapters kun je een heerlijk seizoensmenu eten. Net buiten de stad is het River Inn Cafe een echte aanrader. Hier kun je genieten van een lekkere lunch met uitzicht over de Wye River.

Beklim de Black Mountains

Ben je op zoek naar wat meer spanning en avontuur? Klim dan naar Hay Bluff via het Offa’s Dyke Path. Dit is een prachtig wandelpad dat over de Black Mountains gaat. Dit gebied bevindt zich op het grensgebied tussen Wales en Engeland en biedt diverse schitterende uitzichten over het landschap.

Een ruine van een kasteel in Hay-on-Wye

Het jaarlijkse Hay Festival

Hay on Wye staat ook bekend om het jaarlijkse Hay Festival. Dit festival trekt jaarlijks veel mensen naar de stad. Hay Festival duurt 10 dagen lang in het begin van juni. Tijdens dit festival komen er diverse nationale en internationale auteurs naar Hay on Wye om lezingen te houden. Verder worden er ook korte films getoond en wordt er live muziek gespeeld. Het Hay Festival is zo populair geworden dat ook andere landen het hebben overgenomen. Het festival is een echte aanrader, maar onthoud dat het erg druk kan worden. Het is dus zeker verstandig om vroeg van te voren je accommodatie te boeken.

De beste tijd om naar Hay on Wye te gaan

Hay on Wye en de omgeving van de stad hebben op elk moment van het jaar iets moois te bieden. In de zomermaanden tussen juni en augustus is Hay on Wye op z’n best. De stad is bruist, er is veel te doen en het weer is heerlijk. Ben je juist op zoek naar wat meer rust, dan is het aan te raden om in de vroege herfst maanden te gaan. Hierbij profiteer je ook van minder toeristen en lage prijzen voor accommodaties. In de winter kan het aardig koud worden in Hay on Wye en zelfs sneeuwen. De stad is dan een stuk rustiger en de prachtige omgeving van Hay on Wye is perfect voor een verfrissende winterwandeling.

Hotelaanraders in Hay on Wye

Ben je op zoek naar een hotel in Hay on Wye? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -