woensdag, mei 22, 2024

Cork: prachtig kleurrijk stadje vol cultuur, natuur en kunst

Populair

Ga je op vakantie naar Ierland? Dan kun je het knusse stadje Cork zeker niet overslaan! Deze veelzijdige stad heeft namelijk veel te bieden op het gebied van natuur en cultuur. In de buurt van Cork kun je namelijk prachtig wandelen, fietsen of zwemmen. Daarnaast is het stadje een geweldige bestemming als je van cultuur en kunst houdt. Hierbij een aantal bezienswaardigheden en tips voor een stedentrip naar Cork!

Bezoek Saint Fin Barre’s Cathedral en Cork City Gaol

Cork is een stad vol geschiedenis en monumenten Een prachtig monument in Cork is Saint Fin Barre’s Cathedral. Deze indrukwekkende kathedraal werd in 1862 gebouwd. Zowel de buiten- als binnenkant is prachtig. Verder is ook Cork City Gaol een echte aanrader. Je denk misschien dat het een kasteel is wanneer je voor het grote gebouw staat, maar dit gebouw is een oude gevangenis! De gevangenis opende in 1824 de deuren en sloot deze honderd jaar later. Tegenwoordig kun je als toerist een kijkje nemen hoe gevangenen in die tijd leefden.

Shoppen Saint Patrick Street en picknicken in Fitzgerald’s Park

Zin om te gaan shoppen in Cork? Dan moet je Saint Patrick Street zijn! Deze hoofdstraat van de stad is vol met leuke winkeltjes. Van grote modeketens tot leuke boetiekjes, Saint Patrick Street heeft het allemaal. Wanneer je bent uitgeshopt is het tijd om te gaan picknicken in het prachtige Fitzgerald’s Park. Dit park ligt bij de river Lee en is de ideale plek voor een picknick of rustgevende wandeling. In het Fitzgerald’s Park vind je ook enkele cafés waar je terecht kunt voor een drankje en een lekkernij.

Geniet van Michelinster eten in het culinaire Cork

Ben je dol op goed en lekker eten? Dan kun je in Cork je hart op. De stad heeft namelijk maar liefst 3 restaurants met een Michelinster! Dit zijn Restaurant Chestnut, Restaurant Ichi Go Ichi en Mews. Verder zijn er ook een aantal restaurants te vinden met onderscheidingen. Ten slotte is ook de English Market een echte aanrader. Deze markt wordt vaak beschreven als de beste overdekte markt van het Verenigd Koninkrijk en Ierland. De markt heeft ruim 50 kraampjes met allerlei lokale lekkernijen en regionale specialiteiten. Kortom: in het culinaire Cork kun je heerlijk eten!

Festival en evenementen in Cork

Als groot liefhebber van muziek, kunst of cultuur ben je zeker op de juiste plaats in Cork. De stad heeft namelijk het hele jaar diverse festivals en evenementen. In oktober vindt het Guinness Jazz Festival plaats. Dit is een van de grootste muzikale evenementen in Cork en een echte aanrader. Het Midsummer Festival vindt plaats in juni en heeft een groot aanbod van dans, muziek en kunst. Andere aanraders zijn het Arts Trail Festival, A Taste of West Cork Food Festival, de Cork Pride en het Cork Film Festival.

Prachtig omgeving vol kastelen

Ook de prachtige omgeving van Cork is een bezoekje waard. Het landschap van Cork staat vol oude kastelen, forts, kloosters en kleine dorpjes. Een aanrader is Blarney Castle. Dit kasteel ligt net buiten de stad. Loop door de prachtige kasteeltuinen, grotten en kerkers en kom meer te weten over de interessante geschiedenis van het kasteel. Op de schiereilanden voor de kust van Cork vind je onder andere Spike’s Island. Dit eiland staat voornamelijk bekend om het 6e eeuwse klooster en het indrukwekkende Fort Michael.

Vissersdorpje Ballycotton

Verken de prachtige natuur rondom Cork

Ben je uitgekeken op Cork en wil je graag ook de omgeving van de stad verkennen, dan is dit ook zeker mogelijk. Je kunt namelijk prachtig met de auto langs de grillig zuidwestkust rijden. Je kunt hier een gedeelte van de kustroute Wild Atlantic Way rijden. Geniet van oude vissersdorpjes, uitgerekte stranden, schiereilanden en ruige kliffen. Stap uit bij het fotogenieke stadje Cobh. Dit dorpje was de laatste haven waar de Titanic aanlegde voordat ze aan hun reis over de Atlantische Oceaan begonnen. Houd je ogen goed open tijdens de mooie autorit, de kans om dolfijnen en walvissen te zien, is namelijk groot!

Hotelaanraders in Cork

Ben je op zoek naar een hotel in Cork? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -