zaterdag, juni 22, 2024

Leicester: de perfecte plek voor een stedentrip met het hele gezin

Populair

Leicester is een stad in Engeland en heeft vele plekken die perfect zijn als je met kinderen reist. Ook zijn er leuke activiteiten voor dierenliefhebbers, actievelingen en degenen die fan zijn van ruimtevaart en astronomie. De stad heeft ook vele groene plekken om even tot rust komen.

De belangrijkste bezienswaardigheden van Leicester

In Leicester kan je mooie architectuur bewonderen als ook meer over de geschiedenis van de stad leren. Er zijn vele musea te bezoeken voor de kunstliefhebbers. Maar in Leicester kan je ook tot rust komen in de vele tuinen en parken. Daarnaast is er genoeg te doen voor het hele gezin, want Leicester heeft fantastische plekken die leuk zijn voor alle leeftijden.

Mooie architectuur, geschiedenis en kunst

Loop door de straten van Leicester en ontdek alle mooie architectuur. Enkele indrukwekkende gebouwen in het centrum is de Leicester Town Hall (het stadhuis) en Leicester Cathedral. Ga ook naar de Leicester Guildhall waar je meer over de geschiedenis van de stad leert.

Kunstliefhebber? Bezoek dan de Leicester Museum & Art Gallery, waar je talloze collecties en tentoonstellingen vindt. Hoewel je over verschillende genres kunst leert, zijn er ook vele galerijen over onder andere het Oude Egypte en dinosaurussen. Het museum is een mix van tentoonstellingen over kunst en natuur, en is ideaal voor een dagje uit met het hele gezin.

Of bezoek Curve Theater voor een leuk toneelstuk, musical of concert. Het gebouw is – zoals de naam al zegt – een enorme kromming. Interessant om van buiten te zien en binnen is er altijd wel een leuke show te ervaren.

De vele tuinen en parken van Leicester

Bezoek de Leicester Botanic Garden voor prachtige planten van Britse eilanden als ook exotische planten van de hele wereld. Je wordt omringd door natuur en schitterende beeldhouwwerken. Er komen ieder jaar weer nieuwe beeldhouwwerken die voor nieuwe kunsttentoonstellingen zorgen.

Op minder dan twee kilometer van de stad ligt Abbey Park. De ruïnes van St. Mary’s Abbey liggen daar, waardoor het park een mooie mix is van historische archeologie en een modern stadspark. Ieder jaar vindt daar ook een bloemententoonstelling en een muziekfestival, voor degenen die iets meer dan slechts een wandeling willen.

Vind ook rust in het Grand Union kanaal, een schitterende waterweg omgeven door natuur. Door het groot aantal wandelpaden en natuurgebieden geniet je van een rustige wandeling kilometers lang.

Het Victoria Park is ook een leuke plek om te gaan wandelen, fietsen, of voor een heerlijke picknick. Kies voor een meer actieve dag en ga daar tennissen, voetballen of basketballen.

Als je het niet erg vindt om wat verder van de stad te zijn, de Watermead Country Park ligt op ongeveer tien kilometer van de stad. Dit park heeft mooie bossen, meren en lange wandelpaden die je een hele dag bezighouden in de natuur.

Fantastische plekken voor het hele gezin

Vooral als je met kinderen reist, is het leuk om de National Space Center te bezoeken. Het ruimtecentrum heeft zes galerijen en ongeveer 150 interactieve tentoonstellingen. Je leert daar alles over ruimtevaart en astronomie. Ga in de Rocket Tower om raketten en belangrijke objecten te zien. En sla de 3D-ruimtevluchtsimulatie zeker niet over, want deze is indrukwekkend om te beleven.

Voor de dierliefhebbers is er de Stonehurst Family Farm and Museum. Leer meer over hoe een boerderij werkt, van dieren tot de dagelijkse taken. Jonge kinderen zullen dit geweldig vinden, want ze mogen ook dieren voeren. Denk aan geiten, schapen en veel meer.

En voor de actievelingen is er de Social Climbing, een klimwandcomplex met verschillende klimwanden en rotsblokken voor alle leeftijden.

Winkelen en markten in Leicester

Midden in de stad zit het Highcross Leicester winkelcentrum, waar je vele winkels, restaurants, cafés en een bioscoop vindt. Er zitten zowel bekende merken als ook de meer luxe boetiekjes daar. Voor de shopliefhebbers is dit dus een ideaal plekje waar je tussen het winkelen door ook even kunt rusten in een van de vele cafés.

Voor een authentieke Leicester ervaring, bezoek de Leicester Market. Daar vind je honderden kraampjes die een variatie aan producten verkopen, van groente en fruit tot kleding en tuinartikelen. Het is een overdekte markt, dus ook ideaal als het regent. Een geweldige plek om de sfeer van de stad te beleven.

Hotelaanraders in Leicester

Ben je op zoek naar een hotel in Leicester? Dit zijn onze aanraders als het gaat om goedkope hotels, een hotelkamer met ontbijt of bijvoorbeeld een luxe hotelkamer met bad of jacuzzi.Booking.com

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -