woensdag, mei 22, 2024

Engeland: Bruisende pubs met donker bier, roemrijke voetbalclubs en metropool Londen

Populair

Als je aan het Verenigd Koninkrijk denkt, dan denk je vaak aan Engeland. En dit is nou typisch Engeland: een knusse cottage die over het platteland uitkijkt, gezellige pubs waar je een koud, donker biertje zonder schuim krijgt, de rode telefooncellen en dubbeldekker bussen, en heerlijke geuren van scones, thee en het typische English breakfast.

Ontdek de Engelse cultuur

Engeland kent een brede cultuur. Van de sportcultuur tot de muziekcultuur, er is veel te beleven.

De bijzondere Engelse voetbalcultuur

Populaire sporten in Engeland zijn cricket, rugby en golf. Maar de allerbelangrijkste sport is voetbal.

De Premier League is de rijkste voetbalcompetitie ter wereld, maar ook in lagere divisies heeft ieder team duizenden fans. Uniek is dat meerdere profclubs eigendom zijn van de fans, zoals Wimbledon AFC en Brentford FC. De intense beleving van voetbal is dan ook enorm. De beste plekken voor Engelse voetbalfans zijn uiteraard Londen met heel veel grote en roemrijke clubs, Liverpool en Manchester.

Shakespeares Head Pub in Londen

Bars en pubs

Kan je geen kaartje voor een voetbalwedstrijd kopen? De wedstrijd kan je alsnog volop beleven op een van de tv’s in de bars en pubs van Engeland. In heel Engeland vind je tienduizenden pubs. Britten van alle leeftijden komen samen om te genieten van een drankje en traditionele “pub food” eten. Er is nog een leuk aspect van Engelse pubs: de muziekcultuur. Anders dan in Nederland, wordt er vaak livemuziek gespeeld in pubs. Dus geniet van een lekkere ale of lager, “pub food” eten, livemuziek en een pubquiz. Ben je niet zo van het ‘pub food’ eten? Bezoek dan een van de vele restaurants om de Engelse keuken te ervaren.

De Engelse keuken kent vele stevige gerechten

Als je van gezond eten houdt, kan je beter niet naar Engeland gaan. Gezond is het misschien niet, maar lekker zeker wel.

Je hebt waarschijnlijk wel van Fish & Chips gehoord: kabeljauw met een krokant korstje en dik gesneden patat met enkele druppels azijn en zout erop. Sheperd’s Pie is ook een traditioneel gerecht – een soort taart met lamsgehakt en aardappelpuree erover.

Shepherd’s Pie

Houd je meer van zoet? Dan zullen de beroemde scones je wel bevallen. Omdat een scone niet al te zoet is, wordt het in Engeland vaak geserveerd met frisse jam en slagroom. Niet zoet genoeg voor je? Dan raden we je de sticky toffee pudding: een sponsachtige dadelcake met warme karamelsaus. Een machtig toetje is het!

Deze Engelse steden moet je bezoeken

Engeland kent een rijke geschiedenis en een schitterende natuur. Vele elementen zie je terug in de steden. Welke steden zijn dan ook zeker een bezoek waard?

Londen

Londen is de hoofdstad van Engeland en een van de meest multiculturele steden ter wereld. Er worden meer dan 300 talen gesproken in de stad! In Londen vind je natuurlijk het London Eye, maar ook de leuke rode dubbeldekkers en telefooncellen. Londen heeft ook vele parken en tuinen en is daarom een van de groenste wereldsteden. Green Park, St James Park en Hyde Park zijn groene oases die je absoluut moet bezoeken. Klaar met een relaxed dagje en wil je liever shoppen? Dat doe je ook in Londen! Iedere wijk heeft een scala aan winkels. De bekendste winkelstraten zijn o.a. Oxford Street en Regent Street.

Newcastle

Zoek je een plek met veel historie, architectuur en kunst? Dan is Newcastle een bezoekje waard. Overdag kan je de rijke geschiedenis en architectuur ontdekken, de moderne kunst bezichtigen in de vele musea, of gewoon lekker shoppen in de vele winkels en lokale boetiekjes. ’s Nachts komt de stad tot leven en kan je het nachtleven pas echt ervaren. Kies voor de meer traditionele feestavonden in de bars en pubs of voor grote feesten in bekende nachtclubs.

Manchester

Als je een voetbalfan bent, dan denk je aan Manchester gelijk aan de voetbalclub. Maar deze bruisende industriestad zit vol met musea, architectuur en gezellige pubs.

Bezoek eens de wijk Castlefield. Dat is de plek waar ooit een Romeins fort stond, een plek met vele industriële architectuur. Duik je graag diep de informatie in? Bezoek dan het Museum of Science and Industry. Dit wetenschapsmuseum heeft vele interactieve tentoonstellingen die ook regelmatig wisselen. Je kunt een hoop leren over de industriële revolutie en textielindustrie van Manchester.

Het eenvoudig bestaan ervaren

Ben je meer op zoek naar een natuurvakantie? Ga dan naar Cornwall. In Cornwall vind je het Eden Project die door bezoekers ook wel het achtste wereldwonder wordt genoemd, de schilderachtige St. Ives, en het prachtige strand van Porthcurno Beach.

Heuvels in Engeland

Natuur

Engeland heeft nog veel meer natuurgebieden. Nationale parken, kastelen, lange heuvels, meren, ruige bergen en eilandjes. En natuurlijk alle mooie Engelse tuinen: romantische, parkachtige landschappen met veel bloemen, verrassende doorkijkjes en meren. Er is zoveel dat je kan bezichtigen, en dat kan je allemaal wandelend, op de fiets of zelfs te paard doen.

Britse economie

Londen is een van de grootste stadseconomieën van de wereld en een ware metropool. Het is de economische motor van de Britse economie. Multinationals als Unilever hebben hun hoofdkwartier dan ook in Londen.

 

 

- Advertentie -
- Advertentie -
Ook interessant

Thee drinken in het Verenigd Koninkrijk: dit moet je erover weten!

Wat drink je als je in het Verenigd Koninkrijk bent? Het antwoord is simpel: thee. De Britten drinken deze...
- Advertentie -

Gerelateerde artikelen

- Advertisement -